jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۱۱۳۷۱۰۳ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۶:۳۰

حزب لیکود اسرائیل که همراه متحدانش اکثریت کنست رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد، از ناتالی پورتمن بازیگر هالیوود که از حضور در مراسم جشنی در قدس اشغالی و دریافت جایزه یک میلیون دلاری جنسیس به خاطر مخالفت با کابینه نتانیاهو خودداری کرد، به‌شدت انتقاد کرد.

حمله صهیونیست‌ها به پورتمن

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، در بیانیه حزب لیکود، که نتانیاهو ریاست آن را بهعهده دارد، اقدام این بازیگر هالیوودی به مثابه ریاکاری توصیف شده است.

در این بیانیه آمده است: ناتالی پورتمن درباره دموکراسی سخن میگوید در حالی که وی از سازمان V۱۵ حمایت کرده است، [سازمانی] که از طریق تأمین خارجی دولتهای خارجی تلاش داشته است تا انتخابات دموکراتیک در اسرائیل را

مختل کند. این حزب در بخش دیگری از بیانیه خود آورده است: پورتمن درباره حقوق بشر سخن میگوید، اما در جشنوارههایی در کشورهایی شرکت میکند که فیلمها را سانسور میکنند و سابقه حقوق بشر آنها بسیار بدتر از اسرائیل است. پورتمن پیشتر در بیانیهای اعلام کرده بود به خاطر سخنرانی نتانیاهو، از حضور در این مراسم و دریافت جایزه صهیونیستها خودداری میکند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر