jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۰۲۷۳   ۲۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

شهرام میرآخورلو، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کننده گفت: نظارت ویژه در بازار عید نوروز از هفتم بهمن آغاز شد و تا 31 فروردین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ماهانه 200 هزار بازرسی انجام میگیرد، افزود: در بخش کالا بیشترین شکایت مربوط به میوه، نان و گوشت و در بخش خدمات مربوط به خدمات حملونقل و تعمیرگاهی است. معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرفکننده گفت: ماهانه حدود 16 هزار شکایت در کل کشور به سامانه 124 اعلام میشود. میرآخورلو افزود: نبود تعادل در عرضه و تقاضا و کمبود گوشت قرمز موجب شد در ماههای اخیر از کشورهای آسیای میانه گوشت وارد کنیم.

وی گفت: بیشترین شکایتهای مردم در حوزه گوشت مربوط به قیمت و کیفیت بوده است. قیمت 33 هزار تومان برای گوشت مخلوط در بازار رعایت میشود، اما درباره تخممرغ و گوشت با قیمتهای ایده آل فاصله داریم و باید عرضه این محصولات افزایش یابد. میرآخورلو گفت: 2500 بازرس این سازمان در استانها فعالند و اگر با سامانه 124 تماس گرفته شود، بازرسان سازمان حمایت مصرفکننده حداکثر 45 دقیقه در تهران و 30 دقیقه در شهرستانها در محل تخلف حاضر میشوند.

وی افزود: 91 درصد از کسانی که با سامانه 124 تماس میگیرند از عملکرد سازمان حمایت، راضی هستند. معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرفکننده گفت: با توجه به اینکه سیاستگذاری درباره مبارزه با قاچاق با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، سازمان حمایت مصرفکننده در سال 95 میزان تخلفاتی که درباره قاچاق رسیدگی کرد از نظر ارزش، ده برابر افزایش یافته بود.

میرآخورلو افزود: در سال 96 نیز میزان بازرسیهای این سازمان 10 درصد افزایش، اما رقم تخلف کاهش یافت. سازمان حمایت مصرفکننده بازار را برای کالاهای قاچاق پرخطر کرده است. وی گفت: نرخ خدمات در ایام نوروز به هیچ وجه نباید افزایش داشته باشد و بحث چارتری هواپیماها نیز برای جلوگیری از پایمال شدن حق مردم تا پایان تابستان سال آینده حذف میشود. معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرفکننده افزود: امسال در تولید پسته با مشکل روبهرو شدیم و اکنون بر این اساس قیمت پسته در بازار افزایش یافته است. وی گفت: برای خالص فروشی شیرینیها، ترازوها در تهران تجهیز شدهاند، اما همچنان درباره خالص فروشی شیرینی شکایت داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر