رازگشایی از قتل قاچاقچی زن در جنگل

قاچاقچی حرفه‌ای شیشه که پس از اختلاف با عضو زن باند، او را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود با ردیابی‌های پلیسی کارآگاهان استان گلستان دستگیر شد.
کد خبر: ۱۱۰۹۰۱۵

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از سوم دی امسال و همزمان با کشف جسد زنی در حاشیه پارک ملی گلستان در دستور کار پلیس قرار گرفت. بررسی تیم جنایی نشان داد، جسد متعلق به زنی ناشناس است که ساعت‌ها از مرگش می‌گذرد. به دلیل این که صورت مقتول توسط حیوانات وحشی خورده شده بود، شناسایی او از طریق چهره مقدور نبود. پزشک جنایی هم پس از معاینه تخصصی اعلام کرد، جسد متعلق به زنی جوان است که با شلیک گلوله به قتل رسیده است.

پس از تحقیقات محلی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تیمی از کارآگاهان ویژه قتل تحقیقات برای رازگشایی از این جنایت را آغاز کردند.

کارآگاهان در نخستین گام به بررسی پرونده‌های فقدانی در سطح استان پرداخته اما تحقیقات در این شاخه به نتیجه نرسید. در ادامه تحقیقات روی برگه‌ای که در جیب مقتول کشف شده بود متمرکز شد و با ردیابی‌های علمی ماموران به یکی از بستگان مقتول رسیدند و از طریق او خانواده زن 30 ساله شناسایی شد. مقتول به نام میترا چندی قبل به خاطر اختلافاتی که با همسرش داشت از او جدا شده و به تنهایی در شرق تهران زندگی می‌کرد.

خانواده میترا تحت بازجویی قرار گرفتند که مادرش گفت: دخترم چند روز قبل با من تماس گرفت و مدعی شد راهی سفر است و بعد از رسیدن به مقصد، سیمکارتش را عوض می‌کند و با من تماس می‌گیرد. آن زمان که او با من تماس گرفت در یک رستوران بین راهی بود. بعد از آن دیگر از دخترم خبر نداشتم تا این که متوجه قتلش شدم.

رستوران بین راهی تنها سرنخی بود که کارآگاهان را می‌توانست به عامل یا عاملان این جنایت برساند. به همین خاطر رستوران‌های بین راهی مسیر مقتول بررسی شد تا این که صاحب یکی از رستوران‌ها میترا را شناسایی کرد و گفت: چند روز قبل زن جوان همراه دو مرد به اینجا آمدند و غذا خوردند.

کارآگاهان با کمک مدیر رستوران فیلم میترا و دو مرد همراهش را به دست آورده و با شناسایی خودروی پژو 405 متهمان، دستگیری آنها کلید خورد.

سرهنگ مجتبی مروتی، رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در این باره به جام‌جم گفت: تحقیقات جنایی در این پرونده نشان داد، مقتول و دو همراهش در کار قاچاق موادمخدر بخصوص شیشه بودند و احتمال دادیم روز قتل در حال سفر به سمت شرق کشور برای خرید موادمخدر بودند. آنها در مسیر با هم به اختلاف خورده و این اختلاف منجر به قتل شده است.

وی ادامه داد: مالک خودروی پژو 405 سرکرده باند قاچاق موادمخدر و اهل یکی از استان‌های غربی کشور بود. با ردیابی‌های پلیسی مشخص شد، او در حال حاضر در استان کرمانشاه است که تیمی از کارآگاهان گلستان راهی کرمانشاه شده و با همکاری پلیس کرمانشاه روز دوشنبه قاتل را دستگیر کردند. متهم در بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرد و مدعی بود، مقتول را از ماشین پیاده کرده و در حاشیه جاده به قتل رسانده است. تحقیقات برای دستگیری متهم دیگر پرونده ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها