jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۶۲۸   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید، رسانه ملی هم‌اکنون در شتاب جهانی رسانه‌ها برای توسعه فنی، خوب حرکت می‌کند.

محمد خوانساری در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اهمیت نفوذ رسانه ملی در میان مخاطبان عنوان کرد: این رسالت به صداوسیما نقش کلیدی بخشیده است و از این رو می‌بینیم که صداوسیما توانسته مخاطبان را با خود همراه کند.

وی با تاکید بر همراهی رسانه فراگیر صداوسیما با فناوری‌های روز و نوین بیان کرد: صداوسیما تلاش کرده در شتاب تغییرات فناوری‌های روز قرار بگیرد و خود را با آن هماهنگ کند و پیشرفت‌هایی که تاکنون داشته، از اهتمام معاونت فنی این سازمان در عرصه‌های فناوری نوین حکایت دارد. رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: وجود چنین اجلاسی زمینه مناسبی را برای تولید در بستر IP فراهم کرده است و با اتخاذ راهکارهای نوین سیگنال‌رسانی و ورود به معماری سبز و طراحی سازه‌های فنی نشان داده که به این نوع طراحی‌ها می‌توان نگرشی نوین داشت.

خوانساری با اشاره به اهمیت نام رسانه ملی که نمایانگر مخاطب‌پذیری این رسانه و ارتباط صمیمی با مخاطب ملی است، افزود: با حضور رسانه‌های فراگیر در حوزه IPTV و شرکت‌های پیام‌رسان که اکنون در دسترس مردم قرار گرفته است، می‌توان وظیفه مهمی را بر دوش سازمان صداوسیما گذاشت.

وی ادامه داد: مسیری که رسانه ملی برای حفظ بازار رقابتی پیموده، قابل قبول است و انتظار می‌رود این رسانه همگانی برای حفظ جایگاه ملی خود بیش از اینها تلاش
کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تعامل سازنده برای عرضه محتوای مناسب گفت: مهم‌ترین اعتبار صداوسیما به محتوای غنی و سالم آن برمی‌گردد که در سال‌های متمادی سرمایه و اندوخته او محسوب می‌شده است و اکنون این رسانه باید فعالیت خود را بر مبنای ارائه این محتوا در بستر رسانه‌های نوین ترسیم کند.

خوانساری ادامه داد: بخشی از این محتوا باید توسط بخش خصوصی در تعامل با صداوسیما عرضه شود و از طریق درگاه‌هایی که ارتباط نزدیک با مخاطب دارد به دست مخاطبان برسد. وی با تاکید بر لزوم تعامل میان رسانه ملی با بخش خصوصی و اپراتورهایی که مجوز گرفته‌اند، بیان کرد: این تعامل ضرورتی مهم و گام مهمی در عرصه فناوری‌های نوین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر