jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۵۴۹۸   ۳۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دیدار پورتو و لایپزیگ در هفته سوم لیگ قهرمانان که با شکست تیم پرتغالی همراه بود، حاشیه دیگری نیز داشت. نبود ایکر کاسیاس در دروازه پورتو و دریافت سه گل از تیم آلمانی موجب شد، حرف و حدیث فراوانی درباره این غیبت مطرح شود. این نخستین دیداری بود که کاسیاس به همراه پورتو در اروپا بازی نکرد. در واکنش به این اظهارات و انتقادات سرژیو کونسیسائو، سرمربی پورتو گفت‌: به دلایل فنی این کار را کردم.

حالا با گذشت چند روز از این بازی روزنامه‌ پرتغالی اُژوگو مطلبی را در این باره منتشر کرد که جنجالی شد. این روزنامه‌ پرتغالی نوشت: کاسیاس به خاطر استفاده مداوم از موبایل و عملکردش در تمرینات نیمکت‌نشین شد. نگاهی گذرا به گذشته نشان می‌دهد، دروازه‌بان سابق رئال و تیم ملی اسپانیا پیشتر هم با مربیان خود به مشکل خورده بود. سال 2002 زمانی که ویسنته دل‌بوسکه هدایت رئال مادرید را برعهده داشت، کاسیاس نخستین نیمکت‌نشینی‌اش را تجربه کرد، درحالی که سرمربی تصمیم گرفت هفته‌های پایانی، سسار از دروازه‌ تیمش حفاظت کند.

در دوران مربیگری ژوزه مورینیو در رئال هم اتفاقی رخ داد که باعث عصبانیت سرمربی پرتغالی و نیمکت‌نشینی کاسیاس شد. تماس تلفنی کاسیاس با ژاوی هرناندس و کارلوس پویول پس از سوپرجام، خوشایند مورینیو نبود و او تصمیم گرفت، دروازه‌بان ‌اسپانیایی را در بازی بعد روی نیمکت بنشاند. نیمکت‌نشینی سن ایکر (لقب کاسیاس به معنای ایکر مقدس) باعث ناراحتی هواداران شده بود. به همین دلیل زمانی که آدان در دقایق ابتدایی دیدار رئال مادرید و مالاگا از بازی اخراج و مورینیو مجبور شد کاسیاس را به جای او به میدان بفرستد، تماشاگران ابراز خوشحالی کردند. برای نخستین بار بود که هواداران از اخراج بازیکن تیمشان خشنود می‌شدند. سپس کاسیاس آسیب‌ دید و باشگاه تصمیم گرفت با دیگو لوپس قرارداد امضا کند. او حتی پس از بهبود کاسیاس در ترکیب اصلی ماند. رابطه بد مورینیو با دروازه‌بان ‌اسپانیایی باعث شد، اختلافاتی‌ هم بین ژاوی آلونسو و آلوارو آربلوئا به وجود آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها