jamejamnashriyat
نشریات قاب کوچک کد خبر: ۱۰۷۹۷۷۹ ۱۵ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۷:۵۹

فیلم نوآر یکی از ژانرهای مطرح و محبوب تاریخ سینماست، اما رسانه تلویزیون کمتر سراغ آن رفته است. به صورت سنتی، تماشاگران سینما با محصولات این ژانر راحت‌تر کنار می‌آیند تا بینندگان تلویزیون.

بینندگان قاب کوچک بیشتر طرفدار داستان‌های سرراستی هستند که پیچ و تاب کمتری داشته و ذهن آنها را خیلی درگیر خود نکند. اما با تغییراتی که طی چند سال اخیر در تلویزیون و سیستم مجموعه‌سازی آن رخ داده، تماشاگران قاب نقره‌ای هم علاقه‌مند به دیدن داستان‌هایی پیچیده‌تر شده‌اند.

تولید مجموعه «مردان خوب» را هم در همین ارتباط می‌توان توضیح و مورد بحث قرار داد. از حالا می‌توان پیش‌بینی کرد که موفقیت این مجموعه در بین تماشاگران تلویزیون، راه را برای تولید تعداد بیشتری داستان نوآر در قاب کوچک هموار خواهد کرد. داستان مردان خوب هم مثل بسیاری از محصولات پلیسی سیاه تاریخ سینما، در دهه 07 میلادی رخ می‌دهد. این دهه جذابیت‌هایی پنهان را درخود دارد که فیلمسازان ژانر پلیسی را جذب خود می‌کند. فیلمنامه فیلم با دو پلیس و کارآگاه خصوصی (با بازی راسل کرو و رایان گاسلینگ) سروکار دارد، که مامور پیگیری یک پرونده مرموز جنایی می‌شوند.

گم شدن دختری نوجوان در دل شهر شلوغ، بهانه‌ای می‌شود تا این دو سر از مکان‌های متفاوتی درآورند که می‌تواند در پیدا کردن دختر گمشده به آنها کمک کند. حال و هوای نوستالژیک فیلم، تماشاگران را به دنیایی پررمزوراز می‌برد که به نوعی یادآور فیلم‌های کلاسیک و درخشان سینما در ژانر فیلم نوآر است. با توجه به این که هنوز داستان نسخه تلویزیونی مشخص نیست، نمی‌توان در این باره اظهارنظر کرد که آیا راسل کرو و رایان گاسلینگ با آن همکاری خواهند داشت یا نه.

منتقدان هم نقش و هم بازی این دو را در نسخه سینمایی پسندیده و مورد تحسین قرار دادند. به گفته آن‌ها، فیلم بدون حضور این دو بازیگر مولف ناقص و الکن بود. با توجه به چنین تعریف‌هایی، تماشاگران انتظار دارند این دو بازیگر را در نسخه تلویزیونی آن هم ببینند. دور از واقعیت نیست اگر گفته شود نسخه تلویزیونی بدون حضور این دو، تبدیل به اثری موفق نخواهد شد. کرو و گاسلینگ
تا به حال درباره احتمال حضور و بازی‌شان در نسخه تلویزیونی صحبتی نکرده‌اند، اما بعید
به نظر می‌رسد در صورت دعوت به بازی در آن، این دعوت را رد کنند.

این دو بازیگر بخوبی می‌دانند که این روزها در مقایسه با یکسری از فیلم‌های معمولی و سطحی، بازی در برخی مجموعه‌های تلویزیونی برای بازیگران موفقیت و محبوبیت بیشتری به همراه می‌آورد و مردان خوب می‌تواند یکی از آنها باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر