jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۵۳۰۴ ۳۰ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

کریم انصاری‌فرد به احتمال فراوان تا پنجره نقل و انتقالات زمستانی فقط در تمرینات المپیاکوس شرکت می‌کند و بعد از آن باید دنبال تیم بگردد. این ماجرای تکراری در سرنوشت بسیاری از بازیکنان ایران مشاهده شده است.

اگر از انتخاب‌های نادرست بازیکنان دو دهه اخیر فوتبال ایران بگذریم و اشاره‌ای به نسل طلایی فوتبال ایران از داریوش یزدانی و علی موسوی گرفته تا رضا شاهرودی نداشته باشیم، باید بگوییم در دو سال اخیر بسیاری از بازیکنان ایران تنها به دلیل تصمیم‌های اشتباه در انتخاب تیم، به آینده خود لطمه زده‌اند. علیرضا حقیقی اکنون اگر بی‌تیم بماند بهتر از تیم فعلی اوست که در قعر جدول سوئد برای ماندن تقلا می‌کند... کریم انصاری‌فرد با بی‌مهری مستقیم سرمربی المپیاکوس مواجه شده... علی کریمی بعد از یک فصل بیرون ماندن از دینامو زاگرب، مجبور شد به سپاهان برگردد... سعید عزت‌اللهی به صورت قرضی به تیم قعرنشین روسیه رفت... رامین رضاییان در تیم قعرنشین بلژیک بازی می‌کند... سوشا مکانی در لیگ دسته اول در تیمی بی‌نام و نشان بازی می‌کند و بهنام برزای هم به تمرین تیم سوئدی رفت و با پیشنهاد خنده‌دار 80 میلیون برای یک فصل مواجه شد تا اعتبار لیگ فوتبال ایران با این پیشنهاد زیر سوال برود. از زمانی که علی دایی، خداداد عزیزی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری، مهدی پاشازاده، رحمان رضایی، سیروس دین‌محمدی، علیرضا منصوریان و بسیاری از بازیکنان نسل طلایی 98 فوتبال ایران در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کردند، زمانی طولانی نگذشته؛ اما فوتبال ایران از آن روزهای طلایی فاصله‌ای بسیار گرفته است. آنقدر که ما (با وجود دو حضور متوالی در جام جهانی) دیگر بازیکنی در سطح اول فوتبال اروپا نداریم. مشخص نیست چه بر سر این فوتبال آمده که بازیکنان ترکیب اصلی بهترین تیم‌های آن، راهی به تیم‌های درجه 2 اروپا هم پیدا نمی‌کنند و برای آن‌که در اروپا بازی کنند، بدترین انتخاب‌ها را انجام می‌دهند تا به قیمت نابود کردن خود، اروپایی شوند. در این‌که لیگ فوتبال ایران بسیار بی‌کیفیت است تردیدی نداریم، اما نه آنقدر که بازیکنان ما این‌گونه حکم به قتل خود دهند. کاش بازیکنان ما مشاور یا مشاورانی داشتند تا راه و چاه را به آنها نشان دهند.

امید توفیقی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر