jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۴۴۸۲ ۲۸ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عملکرد جوانان ایران در جام جهانی شمشیربازی سابر جوانان فوق‌العاده و دور از انتظار بود. ایتالیا، بلاروس و آلمان تیم‌های قدرتمندی بودند که بچه‌های ما در مقابل این قدرت‌ها خوش درخشیدند. اگر به رنکینگ فدراسیون جهانی نگاه کنید، می‌بینید هرکدام از این تیم‌ها در سال حداقل در چهار پنج مسابقه شرکت کردند در حالی که بچه‌های ما در مسابقه‌ای شرکت نکردند.

به همین دلیل توان و قدرت خاص شمشیربازی ایران ثابت شد. در چند سال گذشته با موفقیت‌هایی که در سابر بزرگسالان به دست آمد، این خودباوری در جوانان ایجاد شده است که آنها نیز می‌تو انند بدرخشند. با نتایج جوانان امروز می‌گویم این پشتوانه قرص و محکم برای شمشیربازی است. شمشیربازی یک جریان راه انداخته است و این مسیر ادامه دارد. زمانی بود می‌گفتند یک شمشیربازی است و یک مجتبی عابدینی اما بعد از آن پاکدامن اضافه شد و رهبری و فتوحی. امروز هم جوانان سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند آینده خوبی در انتظار شمشیربازی است.

پیمان فخری

سرمربی تیم ملی شمشیربازی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر