jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۳۵۹۳   ۲۵ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۸:۰۰

نخست‌ وزیر ترکیه در سخنانی هشدار داد ترکیه در صورت برگزاری همه‌پرسی، اقلیم کردستان عراق را تحریم می‌کند.

ترکیه: اقلیم کردستان را تحریم می‌کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، «بنعلی ایلدریم» نخست‌ وزیر ترکیه نسبت به احتمال اعمال تحریم‌ علیه اقلیم کردستان عراق در صورت برگزاری همه‌پرسی هشدار داد.

نخست‌ وزیر ترکیه در این خصوص گفت: کمتر از ۱۰ روز تا همه‌پرسی فرصت باقی مانده است. می‌خواهم درخواست دوستانه‌ خود را از مسعود بارزانی تکرار کنم و بگویم، تا زمان باقی مانده، این اشتباه را تصحیح کند.

«بنعلی ایلدریم» در ادامه نیز تهدید کرد: ما نمی‌خواهیم تحریمی را اعمال کنیم. اما اگر به آن نقطه برسیم، همین حالا ترکیه گام‌ هایی را در این راستا از پیش آماده کرده است.

پارلمان اقلیم کردستان عراق دیروز پس از ۲ سال با برگزاری نشستی، طرح برگزاری همه‌پرسی استقلال در ۲۵ سپتامبر سال جاری میلادی را به تصویب رساند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها