jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۷۲۲۷۷ ۲۲ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

استاندار اردبیل گفت: با اجرای طرح "چابک و هوشمند فرش دستباف" و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت مسئولان استان زمینه ایجاد حداقل یک هزار فرصت شغلی پایدار خانگی در خلخال فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، مجید خدابخش در بازدید از مرکز آموزش فرشبافی رسام عرب‌زاده اظهار داشت: هم‌اکنون با انتخاب خلخال به عنوان شهرستان نمونه هدف برای طرح "چابک و هوشمند فرش دستباف" با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت مسئولان استان، زمینه ایجاد حداقل یک هزار فرصت شغلی پایدار خانگی فراهم شده است.

وی افزود: موسسه فرش رسام عرب‌زاده به عنوان یکی از برندهای شناخته شده تولید و فروش فرش های دستباف در کشور و در عرصه بین‌المللی طرحی برای تولید و صادرات فرش آغاز کرده است که به طور حتم دستاوردهای موفقی در این زمینه به دنبال خواهد داشت که امیدواریم این موضوع مورد توجه واقع شود.

خدابخش بیان کرد: این مجموعه در قالب طرح "چابک و هوشمندسازی فرش دستباف" تاکنون در 14 استان کشور برای 14 هزار نفر شغل ایجاد کرده که بر اساس این طرح ارائه آموزش‌های لازم و تهیه کلیه تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بافندگان فرش بر عهده موسسه بوده و هر بافنده ظرف سه ماه یک قطعه فرش دستباف را تکمیل می‌کند.

استاندار اردبیل بیان کرد: نحوه همکاری بافندگان و موسسه فرش رسام زاده با عقد فرارداد کار معین بین طرفین و با رعایت کلیه مقررات قانون کار و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی است که تاکنون 600 نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که 200 نفر از آنان آموزش‌های لازم اخذ و این تعداد دار قالی نیز تهیه شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر