jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۵۵۸ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

فاطمه نوری، یکی از قدیمی‌های راگبی بانوان است که از سال 83، فعالیت خود را در این رشته، همزمان با راه‌اندازی راگبی بانوان در ایران شروع کرده و از سال 87 به طور رسمی داوری خود را با المپیاد ایرانیان استارت زده است. او اولین داور بانوی مسلمان دنیاست که با حجاب اسلامی در رشته راگبی در مسابقات قهرمانی آسیا قضاوت کرده و داور بین‌المللی راگبی ایران است که با دریافت مدرک داوری‌اش از فدراسیون جهانی راگبی به جمع داوران جهانی پیوست.

فاطمه نوری، خواهری به نام زهرا دارد که سابقه عضویت و بعد از آن سرمربیگری تیم ملی راگبی زنان ایران را دارد. این دو خواهر کمک زیادی به راگبی بانوان در ایران کرده‌اند. دعوت بانوان راگبی باز ایران به آلمان و شرکت در تورنمنت‌های مختلف به واسطه چهره جهانی بودن این دو خواهر صورت گرفت. البته بانوان راگبی آلمان نیز در آینده‌ای نزدیک به ایران خواهند آمد. سال 94 از شبکه ZDF آلمان برای بازدید از تیم باشگاهی راگبی بانوان ستارگان به ایران آمدند، چرا که راگبی بازی کردن بانوان ایران با حجاب و پوشش اسلامی برای آنها جالب توجه بود. گزارشگری که همراه با ZDF به ایران آمده بود، ملیت ایرانی-آلمانی داشت و از دوستان زهرا نوری، سرمربی باشگاه ستارگان تهران و مربی سابق تیم ملی راگبی بانوان ایران بود. وی کمک زیادی کرد که مقدمات دعوت از تیم ملی راگبی بانوان ایران در آلمان فراهم شود.

راگبی علاقه مشترک یا به گونه‌ای عشق مشترک خواهران نوری است. چندی پیش هر دو همزمان دوران بارداری خود را پشت سرگذاشتند. با وجود تصوراتی که ایجاد شده بود و برخی معتقد بودند بعد از به دنیا آمدن فرزندشان ورزش را رها خواهند کرد، هر دو نشان دادند که نقش مادرانه از حرفه ورزشی‌ آنها جدا نیست. هر دو مصمم‌تر از قبل بازگشته‌اند اما این‌بار در کنار پسرانشان یکی قضاوت می‌کند و دیگری هدایت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر