jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۲۷۳ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

قائم مقام و معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه سیاست این سازمان بر اسکان عشایر نیست، گفت: تاکنون 20درصد از 213 هزار خانوار در کانون های عشایری به طور داوطلبانه اسکان یافته اند.

شاهپور علایی مقدم با ذکر اینکه پشتیبانی و ارائه خدمات به کوچندگان، اسکان و ساماندهی عشایر از وظایف این سازمان است اظهار کرد: در کانون های اسکان عشایر خدماتی از قبیل بهداشت و درمان، بهسازی محل اسکان، آموزش، ارتقاء مهارت و سطح سواد و خدمات پشتیبانی اعم از آب، برق و حتی در برخی از مکان ها گازرسانی ارائه می شود.وی افزود: اسکان عشایر به طور داوطلبانه انجام می شود به دلیل اینکه این قشر به دنبال مراتع برای چرای دام خود هستند و در این راستا، 34 میلیون هکتار مرتع در سطح کشوردر اختیار آنها است.

علایی مقدم اضافه کرد: زمانی که سایت کانون عشایری طراحی می شود، هزینه ای از خانوار عشایری دریافت نمی شود واراضی شناسایی شده در این زمینه اراضی ملی و دولتی هستند.

قائم مقام و معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر ایران گفت: این سایت ها از محل اعتبارات دولتی و برخی مواقع تسهیلاتی برای ساخت مسکن و شغل هایی که در محل دارند طراحی می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر