jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۶۸۹۸ ۰۶ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

علیرضا جهانبخش : بازی با کره تشریفاتی نیست

از رکوردهای تیم ملی لذت می‌برم

تیم ملی ایران روز پنجشنبه همین هفته، در دیداری مهم، به مصاف کره جنوبی می‌رود. شاید در ظاهر این بازی به دلیل صعود ایران به جام جهانی تشریفاتی باشد، ولی از آنجا که ایران و کره جنوبی همیشه جنگ حیثیتی داشته‌اند، حساسیت مسابقه بالا می‌رود. تیم ملی در چهار دیدار گذشته موفق شده کره جنوبی را شکست دهد و می‌خواهد برای پنجمین بار متوالی این تیم را ببرد. کارلوس کی روش سرمربی ایران هم به محض ورود به فرودگاه اینچئون در حومه شهر سئول، اعلام کرد تیم ملی می‌خواهد برنده بازی باشد و دست پر کره جنوبی را ترک کند. علیرضا جهانبخش وینگر راست تیم ملی هم می‌گوید ایران نمی‌خواهد رکوردهایش را از دست بدهد و باید دو بازی پیش‌رو مقابل کره جنوبی و سوریه را ببرد. او در این باره به سوالات جام ورزشی پاسخ می‌دهد.

علیرضا روز پنجشنبه با کره جنوبی بازی داریم و تو هم جزو بازیکنانی هستی که به تیم ملی ملحق می‌شوی. این که می‌گویند بازی تشریفاتی است را چقدر قبول داری؟

در فوتبال هیچ‌گاه بازی تشریفاتی وجود ندارد و ما این را یاد گرفته ایم. همیشه هر مسابقه‌ای یک تست و آزمون است. بازی با کره جنوبی هم تحت هر شرایطی، برای ما همیشه رسمی و بسیار مهم محسوب می‌شود. هیچ‌وقت بازی تشریفاتی با کره جنوبی نداشته و نداریم. در این مسیری که قرار گرفته‌ایم، برد مقابل کره جنوبی برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه مسیری؟ همین که رکورددار هستیم؟

ما در مرحله نهایی مقدماتی در هیچ مسابقه‌ای نباخته‌ایم و یک گل هم دریافت نکرده‌ایم. این رکوردی است که برای اولین بار برای تیم ملی ما رقم می‌خورد. در کنار این، برای دومین بار متوالی به جام جهانی صعود کرده‌ایم. از سال 98 یکی در میان به جام جهانی رفتیم و حالا تابو را شکسته‌ایم. این دو بازی باقیمانده برای ما فوق‌ العاده حساس است. درست است صعود کرده ایم ولی دوست نداریم رکوردهایمان بشکند. نه این که انگیزه اصلی‌مان آن باشد. فقط می‌خواهیم همان طور که تا الان رقیب سرسختی بوده‌ایم دوباره قدرتمند بازی کنیم و با امتیاز بالا مقدماتی را تمام کنیم.

این مساله چقدر برای شما شیرین است؟ این که نباخته ایم و گل نخورده‌ایم.

دروغ نگویم من یکی که واقعا از این رکوردها لذت می‌برم. یک لذت خاصی دارد. فکر می‌کنم این چیزی است که برای کل تیم لذت‌بخش است. همین مساله در طولانی‌مدت به ما کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتری به زمین برویم و در مقابل حریفانمان از نظر روانی تحت فشار باشند.

دومین جام جهانی ات را هم در سن 23 سالگی تجربه خواهی کرد.

حس خیلی خوبی است اگر بتوانم در روسیه هم برای تیم ملی بازی کنم. کی روش این شانس را به من داد تا برای اولین بار در جام جهانی برزیل بازی کنم و امیدوارم در روسیه هم این شانس را داشته باشم. خیلی برایم هیجان‌انگیز است و راستش اگر تا چند سال قبل از من در این باره می‌پرسیدید، قطعا باورش برایم سخت بود.

فکر می‌کنی چند جام جهانی دیگر بتوانی بازی کنی؟

دوست دارم در تمام جام جهانی‌هایی که تا پایان بازیگری‌ام برگزاری می‌شود حضور داشته باشم، ولی فوتبال قابل پیش بینی نیست. امیدوارم در روسیه باشم و بتوانم لذت حضور در این بازی را تجربه کنم. بعد از آن باید ببینیم در دوره‌های بعدی چه اتفاقاتی می‌افتد.

مردم ایران هم از دومین صعود متوالی بسیار خوشحال هستند. آنها توقعات زیادی هم از شما دارند.

کاملا درست می‌گویید. ما تیم جوانی داریم و همین مساله باعث شده تا توقعات از ما بالاتر برود. در برزیل که واقعا کار سختی داشتیم و دیدید عملکردمان چطور بود. این بار با قدرت بیشتری به جام جهانی صعود کرده‌ایم و همه دوست دارند از گروهمان بالا برویم. ولی این کار سخت است. باید برنامه‌ریزی بهتری کنیم. قطعا باید حمایت بیشتری هم از تیم ملی صورت بگیرد. اگر حمایت و برنامه‌ریزی نباشد نمی‌توانیم به این هدف برسیم.

سوال آخر ما هم درباره بازی دوستانه با روسیه است.

از برگزاری چنین مسابقه‌ای خوشحال هستم. این یک بازی تدارکاتی بسیار خوب برای ماست. روسیه میزبان جام جهانی است. آنها تیم ملی خود را خیلی تقویت کرده‌اند و می‌خواهند در خاک خودشان موفق باشند. این دیدار محکی خیلی جدی برای ما خواهد بود. آخرین بار روسیه را بردیم، ولی مسابقه پیش روی ما به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر