jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۳۱۴۹   ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در اعتراض به رویکرد نژادپرستانه کاخ سفید صورت گرفت

نیویورکی‌ها علیه نژادپرستی ترامپ

صدها نفر از مخالفان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در برابر یکی از برج‌های ترامپ در نیویورک ‏دست به راهپیمایی زده و خواستار استیضاح وی شدند.

به گزارش یو.اس.ای.تودی صدها نفر از معترضان ضدترامپ در منهتن نیویورک تجمع کردند تا سیاست‌های ‏نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز رئیس‌جمهور آمریکا را محکوم کنند.‏ راهپیمایان شعار می‌دادند نه به ترامپ، نه به کوکلوس کلان، نه به آمریکایی فاشیستی.‏ آنها همچنین با شعارهای خود خواستار استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا شدند.‏

این راهپیمایی در حالی برگزار می‌شود که موضع رئیس‌جمهور آمریکا در قبال فعالیت گروه‌های نژادپرست و ‏حوادث شهر شارلوتزویل جنجال تازه‌ای در آمریکا به وجود آورده است.‏ دونالد ترامپ در ساعت‌های اولیه پس از به خشونت کشیده شدن تظاهرات شارلوتزویل به دست گروه‌های نژادپرست، به این حادثه واکنش نشان داد‎. وی در پیامی توییتری ضمن دعوت به اتحاد و محکوم کردن همه انواع خشونت، نوشت: هیچ جایی برای چنین خشونتی در ‏آمریکا وجود ندارد‎.

اما پس از آن‌که ورود یک خودرو به داخل جمعیت مخالفان تظاهرات یک کشته و 19 زخمی برجای گذاشت، ترامپ در پیام دیگری پس از بیان برنامه‌هایش، درباره این حادثه تنها به این عبارت «اما شارلوتزویل ‏ناراحتم کرد» بسنده کرد. وی در تقبیح این حادثه و محکوم کردن گروه‌های راستگرای افراطی و نژادپرست قاطعانه عمل نکرد.

در همین رابطه به گزارش تارنمای خبری هیل، خانم «گون مور» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اظهارات روز سه‌شنبه ترامپ در حمایت از تظاهرکنندگان حامی برتری سفیدپوستان را شاهدی بر عدم کفایت وی برای تصدی ریاست جمهوری آمریکا توصیف کرد. خانم مور تنها نماینده کنگره آمریکا نیست که خواستار برکناری ترامپ شده است. «مکسین واترز»، «برد شرمن» و «ال گرین» سه نماینده دموکرات دیگر نیز پیشتر خواستار استیضاح و برکناری وی شده بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر