jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۵۸۱۰۱ ۱۱ مرداد ۱۳۹۶  |  ۱۴:۴۶

رئیس دفتر رئیس جمهوربا بیان اینکه حدود ۵۰ درصد از کابینه تغییر کرده است، گفت: جهت گیری های دولت مشخص است اما مردم می خواهند که این جهت گیری ها با سرعت بیشتری پیش رود.

نهاوندیان: نصف کابینه تغییر می‌کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محمد نهاوندیان در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران در مورد چینش کابینه اظهار اشت: انتخاب هایی که آقای رئیس جمهور انجام داد، انتخاب هایی است که قطعا مورد حمایت مردم خواهد بود.

وی با بیان اینکه چینش کابینه بر اساس اعتدال و فارغ از وابستگی های جناحی بوده، گفت: رئیس جمهور برای چینش کابینه دو ماه با خبرگان حوزه های مختلف رایزنی و مشورت کرده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور، با بیان اینکه ملاک برای رئیس جمهور جز کارآمدی، هماهنگی و همدلی نبوده است، گفت: ملاک در جهت گیری ایشان اعتدال بود و به همین جهت اقشار مختلف آن را پسندیدند. لذا رئیس جمهور در تشخیص مصادیق رویکرد اعتدالی را فارغ از وابستگی های جناحی برای انسجام بیشتر و کارآمدی به کار خواهند گرفت.

در ادامه خبرنگاری پرسید انتخاب آقای رحمانی فضلی در وزارت کشور یک «نه» بزرگ به کسانی است که به رئیس جمهور رای دادند، نهاوندیان پاسخ داد: رای مردم در انتخابات، رای قاطع به دکتر روحانی بود و ایشان نیز قطعا پیمانی که با مردم بسته اند پایبند خواهند ماند.

وی افزود: مطمئن هستم پس از معرفی اعضای کابینه به مجلس شاهد ترکیبی هماهنگ و کارآمد از وزرا، معاونین و مجموع کابینه دوازدهم خواهیم بود.

وی همچنین در مورد فشارها به رئیس جمهور در مورد کابینه نیز گفت: کسانی که رئیس جمهور را می شناسند می دانند فشارها بر روی ایشان بی اثر است و رئیس جمهور کار خود را انجام می دهد و در این زمینه نیز با همه مشورت کرده اند، با شخصیت های سیاسی از جمله جناح ها و گروه های مختلف با افراد خبره در موضوعات فنی و تخصصی.

وی ادامه داد: از ۲۹ اردیبهشت فرصت بسیار زیادی برای رایزنی ها وجود داشت که این رایزنی ها صورت گرفته است لذا مردم می توانند اطمینان داشته باشند که ترکیب کابینه گام بعدی در تحقق خواسته هایشان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر