jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۸۰۹۰   ۱۴ تير ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان این که وزارت راه و شهرسازی با توافقات انجام شده با سازمان اوقاف برای حاشیه‌نشین‌های واجد شرایط شهر مشهد، سند مالکیت زمین می‌گیرد، گفت: قرار بر این است که اراضی متعلق به سازمان اوقاف در منطقه حاشیه شهر با اراضی دارای ارزش افزوده تهاتر شود و سند مالکیت به حاشیه‌نشین‌ها واگذار کنیم.

محمد سعید ایزدی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان این که توافقی که با سازمان اوقاف انجام شده براساس اصل تبدیل به احسن رقبات وقفی است که رهبر معظم انقلاب هم تاکیدی ویژه بر آن داشتند، ادامه داد: در تلاش هستیم از یک سو اوقاف در این کار مشترک، رقبات خود را تبدیل به احسن کند و از سوی دیگر مشکلات و موانع مالکیتی که برای ساکنان این اراضی وجود دارد، رفع شود. وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 هکتار اراضی سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد متعلق به آستان قدس رضوی است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری با بیان این که دستورالعملی در وزارت راه و شهرسازی تنظیم کرده‌ایم و بر اساس آن دستورالعمل، ساکنان این اراضی با رعایت این دستورالعمل می‌توانند تقاضای سند ملکی کنند، افزود: این دستورالعمل و توافقی که اخیرا با سازمان اوقاف انجام شد به واگذاری اراضی در مالکیت سازمان اوقاف تعمیم پیدا می‌کند.

ایزدی گفت: در تلاش هستیم با توافقات انجام شده با سازمان اوقاف بتوانیم با همان روال وزارت راه و شهرسازی به ساکنان پهنه‌های حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی سند ارائه کنیم. همچنین سازمان اوقاف را هم متقاعد کنیم این رویه و روال را دنبال کند یا این که سازمان اوقاف اراضی خود در حاشیه شهرها را به وزارت راه و شهرسازی واگذار کند.

وی در پاسخ به این پرسش که سازمان اوقاف ما به ازای واگذاری این اراضی چه منافعی خواهد داشت، تصریح کرد: در واقع این واگذاری همان اجرای اصل تبدیل به احسن رقبات وقفی است.ایزدی تاکید کرد: بخشی از اراضی حاشیه‌ای شهر مشهد متعلق به اراضی ملی، منابع طبیعی، آستان قدس و سازمان اوقاف است، اما طبق تاکید وزیر راه و شهرسازی اصرار ما بر این است که حاشیه‌نشین‌ها را با رعایت دستورالعمل‌های موجود از حاشیه به متن منتقل کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر