jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۳۲۰۳۲ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داعشی‌ها کاری کردند که در پی آن شهر رقه شباهت بسیاری به ونیز پیدا کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سد خاکی که یک ماه پیش توسط داعشی‌ها با هدف ذخیره آب‌های قنات البلیخ ساخته شده بود، توسط خودشان در هم شکست و مقدار بسیاری از آب‌های آلوده و گندیده به سمت خیابان‌های غرب شهر رقه جاری شد.

به دنبال این اتفاق مناطق السباهیه، دوراهی الجزره، الرومانیه، الحصیوه و قسمتی از حی المرور را آب فرا گرفت که به احتمال زیاد خطر آلودگی آب آشامیدنی شهر نیز وجود خواهد داشت.

اکنون شهر رقه شباهت بسیاری به ونیز پیدا کرده که ساکنان آنجا به وسیله قایق تردد می‌کنند؛ با این تفاوت که حال و هوای تفریحی آنجا کجا و روزگار تلخ مردم رقه کجا.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر