jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۱۸۲۶۱   ۲۳ فروردين ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: با توجه به‌سرعت گرفتن کارها در مورد موسسه کاسپین تا آخر خرداد مشکل سپرده گزاران آن حل می‌شود، همچنین موسسه‌ای که بانام آرمان فعالیت می‌کند، غیرمجاز است.

به گزارش تسنیم، عباس کمرئی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه پایش اظهار کرد: موسسه اعتباری کاسپین متشکل از هشت تعاونی غیرمجاز است که فعالیت می‌کردند، این هشت تعاونی عبارتند از فرشتگان، امید جلین، بدر توس، پیوند، الزهرا، حسنات، دامداران و کشاورزان کرمانشاه و دامداران و کشاورزان مازندران که به‌صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند و سپرده‌های مردم را با تبلیغات گوناگون جذب کرده بودند. اینها‌ هیچ‌گونه التزامی درخصوص رعایت قوانین و مقررات نداشتند.

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری افزود: بانک مرکزی بحث ساماندهی این تعاونی‌ها را با توجه به برنامه پنجم توسعه در دستور کار خود قرارداد و تعاونی‌های غیرمجاز را منحل کرد. سپرده‌گذارانی که اکنون با مشکل مواجه شدند، سپرده‌گذارانی نیستند که بعضا نزد کاسپین سپرده‌گذاری کرده‌اند، این سپرده‌گذاران در آن هشت تعاونی غیرمجاز سپرده‌گذاری کرده بودند و بانک مرکزی برای کمک به همو‌طنان عزیز وارد عمل شد، چون یک‌راه این بود که آن هشت تعاونی منحل شود و از محل فروش دارایی و بدهی‌ها، پول سپرده‌گذاران را پرداخت کنند که میزان دارایی آن هشت تعاونی با پول سپرده‌ها همخوانی نداشت.

کمرئی درباره مشکل سپرده‌گذاران موسسه آرمان گفت: قبل از این‌که کاسپین شکل بگیرد، تحت عنوان آرمان فعالیت می‌کرد که یکی از شروط شورای پول و اعتبار برای اعطای مجوز، تغییر نام موسسه به کاسپین بود. آن موسسه‌ای که از بانک مرکزی مجوز دارد، کاسپین است و موسسه‌ای که تحت عنوان آرمان فعالیت می‌کند، غیرمجاز است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر