jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۹۹۳۹۱۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۵  |  ۱۰:۱۰

شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

تلاش سامسونگ برای رفع مشکل باتری گوشی‌‌

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ایرنا، قرار است این رویکرد در جریان ساخت تمام باتری‌های لیتیومی شرکت یاد شده اجرا شود.
فرآیند هشت مرحله‌ای آزمایش باتری‌ها شامل آزمون دوام، سلامت ظاهری، بررسی با اشعه ایکس، آزمون شارژ و دشارژ، آزمون ترکیبات آلی فرار، جداسازی قطعات، آزمون استفاده مستمر و آزمون ولتاژ مدار باز است.
چهار مورد از این آزمون‌ها در گذشته نیز روی محصولات شرکت یاد شده انجام می‌شد؛ اما اکنون فرآیند انجام آن‌ها بهبود یافته است. برای مثال این شرکت می گوید استانداردهای بالاتری را برای آزمون سلامت ظاهری باتری‌ها وضع کرده است.
چهار آزمون شارژ و دشارژ، ترکیبات آلی فرار، جداسازی قطعات و استفاده مستمر، آزمون‌های کاملا جدید هستند. در این بین، آزمون شارژ و دشارژ بخش عمده فرآیند بررسی باتری‌ها را به خود اختصاص داده است.
سامسونگ در ابتدای ماه آگوست 2016 میلادی گوشی Galaxy Note 7 را رونمایی کرد و تا پایان ماه این محصول را در سراسر جهان عرضه کرد. با وجود این که ارزیابی‌های اولیه گوشی بسیار مثبت بود، گزارش‌هایی از گرم شدن بیش از حد باتری‌ها و آتش گرفتن آن‌ها منتشر شد. در پی این گزارش‌ها، شرکت یاد شده ابتدا فروش گوشی را متوقف و سپس با انتشار یک فراخوان تلاش کرد باتری گوشی‌های معیوب را با نمونه سالم جایگزین کند. اما پس از مدت کوتاهی برخی از باتری‌های جایگزین هم منفجر شدند و بالاخره در تاریخ 10 اکتبر فراخوان استرداد گوشی‌ها در سراسر جهان منتشر شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر