jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۹۸۹۳۲۳   ۲۳ دی ۱۳۹۵  |  ۱۶:۳۲

فیلم خوب، بد، زشت از جمله آثار به یاد ماندنی تاریخ سینمای جهان است که در فهرست برترین های هنر هفتم قراردارد و با وجود گذشت پنج دهه از ساخت آن همچنان علاقه مندان فراوانی را به سوی خود جلب می کند.

تصاویر دیروز و امروز یک فیلم خاطره انگیز

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العالم،‌این فیلم یکی از مشهورترین فیلم‌های وسترن اسپاگتی است که توسط «سرجو لئونه» با موسیقی به یاد ماندنی «انیو موریکونه» در سال ۱۹۶۶ در ایتالیا ساخته شد.

بازیگران این فیلم، «خوب» (کلینت ایستوود، در فیلم، با نام «بلوندی») و «زشت» (ایلای والاک، در فیلم، با نام «توکو») با هم کار می‌کنند و با شگرد خاصی، به گول‌زدن کلانترهای مناطق مختلف و پول‌ درآوردن از این راه می‌پردازند، «بد» (لی وان کلیف) در فیلم با نام (اینجل آیز) آدمکشی حرفه‌ای است که به‌خاطر پول حاضر به انجام هر کاری است.

«خوب، بد، زشت» در زمان حاضر در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما در وب‌گاه IMDB با امتیاز ۸٫۹ از ۱۰۰، رتبهٔ هشتم را به خود اختصاص داده است.

مردم ایران در دهه 40 و 50 شمسی خاطره های زیادی با این فیلم دارند، همچنان که در دهه های بعد هم این فیلم بارها در تلویزیون و شبکه های نمایش خانگی دیده شده است.

در قسمت های بعد لوکیشن قدیم و جدید فیلم های روزی روزگاری در غرب و رقصنده با گرگ در پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم ارائه خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر