jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۹۸۲۴۵۵   ۰۵ دی ۱۳۹۵  |  ۱۲:۲۱

اخیرا متخصصین رایانه کاربرد جدیدی را برای سیستم تاچ بار لپ تاپ مک بوک پرو یافته اند که آشنایی با آن خالی از لطف نیست.

بهترین کاربرد قابلیت تاچ بار مک بوک کشف شد!

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از کلیک، مهم ترین و چشمگیر ترین قابلیت سری جدید لپ تاپ های MacBook Pro اپل که در ماه اکتبر رونمایی شد، بخش فیزیکی جدیدی به نام تاچ بار (Touch Bar) است. تاچ بار یک پنل لمسی میانبر روی صفحه کلید مک بوک است که بازخورد های مثبت و منفی زیادی را به همراه داشته است. خوشبختانه مهندسان نرم افزار کاربرد جدیدی را برای این نوار یافته اند که هیچ کس انتظار آن را نمی کشید: امکان انجام بازی های ویدیویی نوستالژیکی همچون پک من، Doom، Lemmings و Pong!

تاچ بار جایگزین دیجیتالی برای کلید های میانبر رایج در کیبورد هاست که معمولا با کلید های F1 تا F12 شناخته می شوند. این بخش با رزولوشن عریض ۲۱۶۰x60 قطعا نه به منظور انجام بازی طراحی شده و نه نواختن موسیقی!

خوشبختانه بازی های رایانه ای سنتی، صرف نظر از این که کجا و چطور آن ها را بازی کنید، همیشه سرگرم کننده هستند، حتی اگر روی تاچ بار یک مک بوک باشد! برای انجام بازی پک من، کاربران باید از کلید های جهت نما برای حرکت دادن شخصیت پک من و فراری دادن آن از دست ارواح استفاده کنند. برای انجام بازی پینگ پنگ نیز، کاربران باید انگشت خود را روی تاچ بار کشیده و به این وسیله به توپ ضربه بزنند.

هیچ کدام از بازی های ذکر شده در فروشگاه App Store اپل وجود ندارد، پس اگر به اجرای آن ها روی مک بوک علاقه دارید، باید آن ها را از Github دریافت کنید.

یکی دیگر از کاربرد های جذاب قابلیت تاچ بار، اجرای بازی T-Rex موجود روی مرورگر کروم است. این بازی در زمان هایی که کروم به اینترنت متصل نباشد، ظاهر می شود. در صورتی هم که به دنیای بازی ها چندان وارد نیستید، بازی Nyan Cat بازی بسیار مناسبی برای امتحان کردن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها