21 فرمان برای قدرتمند شدن

قدرت روحی و روانی مسئله‌ای است که در گذر زمان نمو می‌کند، اما تمرین روزمره به رشد سریع‌تر آن کمک شایانی می‌کند.
کد خبر: ۹۷۶۶۷۹
21 فرمان برای قدرتمند شدن

به گزارش جام جم آنلاین از فرادید، خوش‌بینی واقع‌گرایانه و برنامه‌ریزی‌های سالم می‌تواند از نظر روانی شما را به فردی قدرتمند تبدیل کند.

افراد قوی وقت طلایی خود را صرف افسوس خوردن برای گذشته و یا ناامید شدن از آینده نمی‌کنند.

تمرین‌های روانی و ذهنی به اندازه‌های تمرین‌های فیزیکی زمان و انرژی می‌خواهد

اما شما از کجا می‌توانید بفهمید که در کدام قسمت این طیف قرار دارید؟ برای پاسخ به این سوال، به سراغ یک روان درمانگر مشهور به نام «ایمی مورین» رفتیم که چندین کتاب نیز در همین رابطه نوشته است.

مورین چندین مورد را به ما متذکر شد. او گفت آدم‌هایی که این نشانه‌ها را دارند، از نظر روانی از آدم‌های معمولی قوی‌تر هستند. حرف‌هایی که مورین به ما زد را در ادامه بخوانید:

1. بین احساسات و منطق تعادل برقرار می‌کنید

افرادی که از نظر روحی و روانی قوی هستند به خوبی می‌دانند که احساساتشان می‌تواند بر روی تفکر و تصمیماتشان تاثیر بگذارد. بنابراین زمانی که می‌خواهند تصمیم گیری کنند، سعی می‌کنند که بین احساسات و منطق خود موازنه برقرار کنند و سپس تصمیم بگیرند.

2. رفتار مولد را ترجیح می‌دهید

شما رفتاری را انتخاب می‌کنید که می‌دانید حاصلی دارند. شاید فکر کردن در مورد پیدا کردن بهانه، گلایه کردن از دیگران و فرار از سختی‌ها راهی آسان‌تر باشد، اما افراد قوی وقت خود را روی فعالیت‌های غیرمولد صرف نمی‌کنند.

3. شما به تواناییِ خود برای سازگاری با شرایط اطمینان دارید

افرادی که از نظر روحی و روانی قوی هستند می‌دانند که تغییر همیشه هم مطلوب نیست. با این وجود، آن‌ها می‌دانند که می‌توان با تغییرات کنار آمد. به همین منظور، این دسته از افراد به جای اینکه در برابر تغییرات مقاومت کنند، تمرکز و انرژی خود را روی تطبیق با شرایط جدید می‌گذارند.

4. با موانع روبه‌رو می‌شوید

ریسک و ترس در زندگی همه وجود دارد. بسیاری از اشخاص اجازه می‌دهند که ترس بر آن‌ها غلبه کند و قدرت پیشروی را از آن‌ها بگیرد، اما افرادی قوی با بقیه فرق دارند؛ افراد قوی با ترس‌ها و خطرها روبه‌رو می‌شوند و اجازه نمی‌دهند که توسط این ترس‌ها و خطرها پس زده شوند.

5. از اشتباهات درس می‌گیرید

کسانی که از قدرت روحی و روانی بالایی برخوردارند، از اشتباهات خود درس عبرت می‌گیرند. این در حالی است که افراد ضعیف سعی می‌کنند اشتباهات خود را پنهان کنند و یا به دنبال دلیل و بهانه برای توجیه آن بگردند.

6. بین خویشتن پذیری و خودیاری تعادل برقرار می‌کنید

افراد قوی در درجه اول به توانایی‌های خود واقف هستند، زیرا آن‌ها خودش را همانگونه که هستند پذیرفته‌اند. این دسته از افراد سپس سعی می‌کنند ایرادات خود را برطرف کنند. در مرحله آخر نیز تعادلی بین این دو یعنی خویشتن پذیری و خودیاری برقرار می‌کنند.

از خوشحالی دیگران خرسند شوید

7. از خوشحالی دیگران خرسند می‌شوید

افراد قوی با اطرافیان خود به جای رقابت، همکاری می‌کنند. آن‌ها به یک چیز اطمینان دارند و آن این است که پیروزی و موفقیت دیگران چیزی از ارزش‌های آن‌ها کم نمی‌کند. بنابراین برای آنها دلیلی وجود ندارد که از خوشحالیِ دیگران خوشحال نشوند.

8. از زندگیِ مطابق خواسته‌هایتان لذت می‌برید

به طور معمول، خواسته‌های هر شخص از ارزش‌های او گرفته می‌شود. افراد قوی هنگام تصمیم گیری اصلا دچار مشکل نمی‌شوند، چرا که الویت‌ها و ارزش‌های خود را شناسایی کرده و بر اساس آن‌ها تصمیم گیری می‌کنند.

9. به جای خودنمایی، خود را قوی می‌کنید

یکی از بارزترین ویژگی‌های آدم‌های ضعیف «خودنمایی» است. در واقع می‌توان گفت هر وقت کسی را دیدید که مدام خودنمایی یا فخرفروشی می‌کند، بدانید که آن فرد آدم ضعیفی است. افراد قوی در عوض به تقویت مهارت‌های خود می‌اندیشند. آن‌ها کمتر به این مسئله فکر می‌کنند که توانایی‌های خود را به رخ دیگران بکشند.

10. زندگی هدفمندی دارید

افراد قوی با خودشان رو راست هستند. به بیان بهتر، حرف آن‌ها با رفتارشان همخوانی دارد.

11. سختی‌های زندگی را به چشم فرصتی برای رشد می‌بینید

فرقی نمی‌کند در کجای جهان زندگی می‌کنید، زندگی همیشه سختی‌های خود را دارد. افراد ضعیف سختی‌ها را مانعی برای رشد خود می‌بینند، اما افراد قوی با سختی‌ها کنار می‌آیند.

12. عزت نفس خود را حفظ می‌کنید

عزت نفس به شخصیت شما بستگی دارد، نه به دستاوردهای شما. هرچند دستاوردها همیشه خوب هستند، اما افراد قوی فارغ از برد و باخت برای خود ارزش قائل می‌شوند.

فراموش نکنید که زندگی یک ماراتن طولانی است و نه دوی صد متر!

13. به کامروایی می‌اندیشید

افراد قوی زندگی را به چشم یک ماراتن طولانی می‌بینند و نه دوی صد متر! در واقع در ماراتن شما ممکن است زمین بخورید و سپس بلند شوید و در نهایت هم پیروز شوید، ولی زندگی شبیه دوی صد متر نیست. افراد قوی نیز سختی‌های کوتاه مدت را تحمل می‌کنند تا به اهداف بلندمدت خود برسند.

14. بعد از شکست برمی‌خیزید

افراد قوی شکست را به منزله پایان کار نمی‌دانند. آن‌ها در عوض از شکست‌ها و ناکامی‌های خود درس عبرت می‌گیرند تا شانس موفقیت و پیروزی را در آینده دو چندان کنند.

15. شما به شکلی واقع‌بینانه خوش‌بین هستید

افراد قوی همیشه به نیمه پر لیوان نگاه می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که در مشکلات همیشه یک روزنه‌ی امیدی وجود دارد. البته یک مسئله دیگر وجود دارد: واقع بینی. افراد قوی اجازه نمی‌دهند که خوش‌بینی آن‌ها را به اشتباه بیندازد، چرا که آن‌ها قبل از هر چیز واقع بین هستند.

16. مسئول شخصی کارهایتان هستید

افرادی که از نظر روحی و روانی قوی هستند کاملا مسئولیت و عواقب کارهایشان را به عهده می‌گیرند.

17. قدردان هستید

به جای اینکه مدام گلایه کنید که به امکانات بیشتری نیاز دارید، به داشته‌هایتان اکتفا کرده و قدردان آن‌ها هستید.

18. تمرکز خود را بر روی کارهایی می‌گذارید که از پسشان برمی‌آیید

افراد قوی انرژی و تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های مولد و اثرگذار می‌گذراند. به عبارت بهتر، آن‌ها بر روی مسائلی تمرکز می‌کنند که بر آن‌ها مسلط هستند.

19. مشکلات را به خوبی حل می‌کنید

افرادی قوی در کنار مشکلات چادر نمی‌زنند! آن‌ها سعی می‌کنند راه‌حلی برای مشکلات خود بیابند.

20. از همه چیز درس می‌گیرید

افراد قوی همیشه در حال یادگیری هستند. آن‌ها حتی از شرایط و اطرافیان خود درس‌های مهمی را می‌آموزند که در آینده به روند مساله گشایی آن‌ها کمک می‌کند.

21. بر روی ضعف‌هایتان کار می‌کنید

افراد قوی نیازی نمی‌بینند که ضعف‌های خود را بپوشانند. آن‌ها تلاش می‌کنند که بر روی نقاط ضعف خود کار کنند تا خروجی بهتری داشته باشند. این در حالی است که افراد ضعیف با بهانه‌جویی صورت مسئله را پاک می‌کنند.

در آخر، سعی کنید که پاسخ تمام این 21 مورد را در مورد خودتان بدهید تا ببینید در کجای طیف افراد قوی و ضعیف قرار دارید. فراموش نکنید که تمرین‌های روانی و ذهنی به اندازه‌های تمرین‌های فیزیکی زمان و انرژی می‌خواهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها