اگر از طرفداران وای فای هستید باید دانستن عواملی که باعث کاهش سرعت وای فای می شود برایتان مهم و جالب باشد. عوامل کمتر شناخته شده ای که فکرش را هم نمی کنید در سرعت وای فای تان نقش داشته باشند.
کد خبر: ۹۵۵۴۸۷
۵ عاملی که سبب کاهش سرعت وای‌فای می شود

به گزارش جام جم آنلاین از کلیک ،‌ حتما با عوامل مختلفی که باعث کاهش سرعت اینترنت می شود آشنا هستید. اما در اینجا می خواهیم از عواملی صحبت کنیم که شناخته شده نیستند اما می توانند در فعالیت وای فای تاثیر بگذارند.

لامپ ‌ها و یخچال‌ ها

لامپ ‌ها یکی از وسایل الکترونیکی هستند که با ارتباط اینترنتی شما تداخل ایجاد می‌ کنند. به خصوص اگر این وسایل در نزدیکی روتر شما باشند.

در چند ماه اخیر؛ کارشناسان آف‌ کام کشف کردند که لامپ‌ ها کنار یخچال ‌ها؛ اسپیکر ها؛ تلفن ‌‌های بی‌ سیم و دستگاه‌ هایی که برای باز کردن در پارکینگ استفاده می‌ شوند همه با سیگنال ‌هایی از سمت روتر به کامپیوتر روانه می‌ شوند و برای وای فای مشکل ایجاد می ‌کنند.

امواج رادیویی که از این دستگاه ‌ها منتشر می ‌شود درست مانند سیگنال ‌هایی است که از سمت روتر به گیرند‌ه این امواج ارسال می ‌شود. برای اینکه از چنین مشکلی جلوگیری کنید باید روتر خود را در جایی قرار دهید که دز نزدیکی این وسایل الکتریکی نباشد.

وای ‌فای همسایه می ‌تواند مشکل‌ ساز شود

روتر ها سیگنال‌ وای ‌فای را روی چند کانالی که در دسترس آن‌ ها است منتشر می ‌کنند البته فرکانس ‌هایی که یک شبکه بی‌ سیم می ‌تواند روی آن‌ ها کار کند.

روتر های امروزی می توانند به ‌صورت خودکار بهترین کانال موجود و در عین ‌حال با کمترین تراکم را انتخاب کنند، یعنی ممکن است شما و همسایه ‌تان در حال استفاده از یک کانال باشید.

اگر روتر ها بیش از اندازه به هم نزدیک باشند احتمال دارد در وای فای شما و همسایه تداخل ایجاد شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از سرویس ‌دهنده شبکه خود بخواهید کانال را عوض کند. معمولاً آن‌ ها در وب‌ سایت خود نکاتی در مورد روتر های خود ارائه می‌ دهند.

انسان‌ ها

گاهی ممکن است وقتی مهمان دارید سرعت اینترنت شما کم بشود. ممکن است فکر ‌کنید دلیل این مسئله وجود افراد زیاد با دستگاه ‌های گوناگون است که همگی با هم و در یک زمان در حال استفاده از اینترنت هستند اما باید بدانید که همیشه دلیل این نیست. یکی از مواردی که می‌ تواند روی سیگنال اثر منفی داشته باشد تعداد افرادی است که در آن مکان حضور دارند.

یعنی حضور فیزیکی هرچه بیشتر باشد باعث افت کارایی روتر می‌ شود. دانشگاه کالیفرنیا در یکی از تست ‌های خود به این نتیجه رسید که با حضور فیزیکی افراد؛ سیگنال وایرلس به ‌شدت دچار نوسان می ‌شود.

به همین دلیل دو روتر در دو نقطه مقابل هم در یک اتاق قرار داده شدند. زمانی که کسی در مسیر سیگنال حرکت می‌ کرد سیگنال افت شدیدی نشان می ‌داد و با افزایش افراد در فضای اتاق پخش می‌شد ولی در مسیر درست حرکت نمی ‌کرد.

دانشمندان امیدوارند با استفاده از این یافته‌ ها بتوانند تعداد افراد حاضر در اتاقی را که از وای ‌فای استفاده می ‌کنند متوجه شوند. این مسئله در عملیات جستجو و نجات و هم ‌چنین در موارد امنیتی می ‌تواند کاربرد بسیاری داشته باشد.

تلویزیون‌ های اینترنتی

یکی دیگر از مواردی که روی کارایی وای‌ فای تأثیر دارد استفاده از شبکه‌ های تلویزیون اینترنتی است که این روز ها زیاد در بورس است.

هم‌ چنین استفاده از سرویس‌ های ابری مانند دراپ ‌باکس؛ بازی ‌های آنلاین و وب ‌سایت ‌های تورنت از دیگر موارد تأثیر گذار هستند.

برای چنین موردی می‌ توانید در روتر با استفاده از قابلیت Quality Of Service اپ‌‌ ها را اولویت ‌بندی کنید؛ در نتیجه به هر کدام از آن‌ ها پهنای باند مشخصی تخصیص داده می ‌شود.

مکانی که در آن هستید

همان‌ طور که تا به‌ حال تجربه کرده ‌اید بعضی از نقاط از آنتن دهی و در نتیجه پوشش وای ‌فای بهتری برخوردار هستند. تفاوت‌ های جغرافیایی به ‌طور قابل ‌توجهی در میزان سرعت تأثیر دارند.
در تست‌ های مختلفی که در آمریکا صورت گرفته مشخص شده که خیابان ویلیامسون در منطقه کنت با سرعت ۰٫۵۳۵ مگا بیت در ثانیه پایین ‌ترین سرعت اینترنت را دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نرم افزار موبایل
-
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۰
۰
۰
مورچه چیه كه كله پاچش بشه ، مگه چقدر كم میكنه ، مشكل اصلی مخابرات و سیستم سیمكشی شهری هست
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها