jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۹۳۸۳۱۲   ۰۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۵

کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده نادرست از لنزهای تماسی چشم می‌تواند به عفونت‌های جدی چشم و صدمات بلند‌مدت به این عضو منجر شود.

لنزهای تماسی می‌توانند صدمات جدی چشمی ایجاد کنند

به گزارش جام جم آنلاین ، براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، (CDC)، تقریبا یک‌پنجم از عفونت‌های چشمی مرتبط با لنزهای تماسی، در یک دهه گذشته منجر به صدمات چشمی جدی شده‌اند. در این گزارش، 1075 نفر از کسانی که در فاصله سال‌های 2005 تا 2015 دچار عفونت‌های مرتبط با لنزهای تماسی شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

افرادی که به این صدمات مبتلا شده بودند عنوان کردند یا دچار لکه قرنیه شده و به پیوند قرنیه نیاز داشته‌اند یا کاهش دید پیدا کرده‌اند. محققان می‌گویند لنزهای تماسی، وقتی به شیوه‌های توصیه شده استفاده و نگهداری شوند، می‌توانند شیوه درمانی امن و مطمئنی برای اصلاح دید باشند.

اما استفاده و نگهداری نادرست از این لنزها باعث ایجاد عفونت‌های چشمی‌ای می‌شود که گاهی اوقات به صدمات جدی بلند‌مدتی منجر می‌شوند.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا نیز می‌گویند خوابیدن با لنز تماسی احتمال عفونت چشمی را 6 تا 8 درصد افزایش می‌دهد و افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند نباید با این لنزها بخوابند. همچنین توصیه می‌شود از محلول‌های تازه برای نگهداری این لنزها استفاده شود و از اضافه کردن محلول‌های تازه به محلول‌های استفاده شده خودداری شود. کارشناسان CDC همچنین توصیه کردند استفاده‌کنندگان از این لنزها، آنها را طبق توصیه پزشک خود به طور مکرر عوض کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها