jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۸۲۱۲   ۰۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

چه کسی شک دارد که یکی از شریف‌ترین، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین شغل‌هایی که در مملکت ما وجود دارد کشاورزی است. خانواده‌های عزیزی که به قول سعدی با عرق جبین نان از عمل خویش خورند و نه‌تنها منت حاتم طایی را نکشند که کلی هم به اقتصاد و خودکفایی کشور و مردم کمک می‌کنند، اتفاقا خیلی از مخاطبان عزیز چاردیواری ما هم همین مردم نازنین کشاورز پیشه در شهرستان‌ها هستند.

کشاورزان هم مانند خیلی از صنوف دیگر گرفتاری‌های خاص خود را دارند و در تازه‌ترین نمونه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفته است سازمان برنامه و بودجه باید طبق قانون 60 هزار میلیارد ریال برای کمک به کشاورزان آسیب دیده به سازمان مدیریت بحران می‌داد که هنوز داده نشده است.

به گفته اسماعیل نجار طبق قانون بودجه سال 93 و 94، وام‌های کشاورزان آسیب دیده از حوادث طبیعی، به مدت 3 سال امهال و هزینه آن از محل اعتبارات سازمان مدیریت بحران کشور پرداخت می‌شود. این اعتبار توسط وزیر کشور برای تخصیص به سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد شد، اما علی‌رغم پیگیری‌های زیادی که کردیم متأسفانه تاکنون اعتباری برای این برنامه اختصاص نیافته و تمام اقدامات پیش‌بینی شده برای کمک به کشاورزان آسیب دیده محقق نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر