jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۲۸۴۵۴   ۱۴ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد گفته‌است: بان کی‌ مون به ریو می‌رود و در مراسم تحویل مشعل در روز جمعه شرکت می‌کند. دبیرکل سازمان ملل متحد مانند المپیک 2012 با حضور در افتتاحیه سی و یکمین دوره از بازی‌های المپیک در ریودوژانیرو، مشعل المپیک را حمل می‌کند.

گلچین آهنگ‌های تکواندو روی شیاپ چانگ

امسال در المپیک ریو برای نخستین ‌بار تکواندوکاران می‌توانند با موسیقی‌ای که خود انتخاب می‌کنند روی شیاپ‌چانگ بروند. این کار برای ایجاد هیجان بیشتر در ورزشکاران و تماشاگران است. بیژن مقانلو،‌ سرمربی تیم ملی تکواندو گفته است: آهنگ‌هایی را در نظر گرفته‌ایم. باید نشستی با روابط عمومی و ورزشکاران داشته باشیم و با نظرسنجی، آهنگ‌های موردنظر را انتخاب کنیم.

10 پناهنده در بازی‌های المپیک

کمیته بین‌المللی المپیک به ده ورزشکاری که قرار است به عنوان نماینده 65 میلیون پناهجو به میدان بروند طی مراسمی خوشامد گفت. ییچ پور بی‌یل، پناهجوی اهل سودان جنوبی که به عنوان ورزشکار در رقابت‌های المپیک شرکت می‌کند، در این جلسه خطاب به اعضای کمیته بین‌المللی المپیک گفت: ما سفیران دیگر پناهندگان در این رقابت‌ها هستیم. نمی‌توانیم فرصتی را که شما به ما دادید، فراموش کنیم. ما مردم بدی نیستیم و پناهنده بودن فقط یک نام است.

پیروزی ملی‌پوشان والیبال برابر کوبا

تیم ملی والیبال آخرین دیدار تدارکاتی خود را در ریو مقابل کوبا برگزار کرد و سه بر یک به پیروزی رسید. رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی ابتدای این مسابقه سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، مهدی مرندی و مجتبی میرزاجانپور را به میدان فرستاد. در ادامه اما از همه بازیکنان خود استفاده کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر