jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۹۱۲۴۲۶   ۲۲ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۳

املاک کلنگی روی دست مالکان ماند

قیمت املاک کلنگی در برخی محله های تهران

املاک کلنگی در دو سال اخیر روی دست صاحبان خود مانده‌اند و نسبت به آپارتمان‌ها مشتری کمتری دارد.

قیمت املاک کلنگی در برخی محله های تهران

به گزارش جام جم آنلاین ، وضعیت رکود سال های اخیر بازار مسکن بیشترین تاثیر را بر ساخت و ساز گذاشت و سازندگان را از این فضا دور کرد هرچند که دست دلالان و سفته بازار هم از بازار مسکن قطع شده اما وضعیت کنونی به دلیل اینکه منجر به کاهش ساخت و ساز و تولید شد، موضوعی نگران کننده برای آینده بازار مسکن به شمار می رود.

در واقع رکود مسکن و کاهش ساخت و ساز، بیشترین زیان را به بازار املاک کلنگی وارد کرد به‌طوری‌که دراین مدت متقاضیان خرید این املاک به شدت کاهش یافته است و آگهی فروش یک ملک هفته‌ها و گاهی ماه‌ها در بنگاه‌های املاک بدون متقاضی می‌ماند.

املاک کلنگی که در دوران افزایش قیمت مسکن حتی با نرخ‌هایی بیش از دو برابر به فروش می‌رسید، الان بی مشتری شده و سرمایه گذاران تمایلی به خرید این املاک ندارند.

دسته‌ای از سازندگان مسکن هم باوجودی‌که ملک کلنگی را در سال‌های قبل خریداری کردند اما به دلیل رکود خرید و فروش مسکن یا کار ساخت را شروع نکرده‌اند و یا اینکه ساخت و ساز را نیمه تمام رها کردند.

عوامل زیادی هم بر تعیین نرخ املاک کلنگی تاثیر دارد که می توان به عرض زمین، تراکم‌های مجاز، دریافت مجوز از سوی مالک و شرایط ملک اشاره کرد که نقش زیادی را در تعیین قیمت نهایی ایفا می‌کند، ضمن آنکه در برخی مناطق شهر تهران مانند مناطق شمالی که زمین کمتر است، به طبع قیمت‌ها هم بطور سرسام آوری بالا است. اما رکود ۴ ساله ای که بر بازار مسکن سایه انداخته نرخ املاک را به شدت کاهش داده است.

نرخ املاک کلنگی در برخی محله های تهران

خانه ای ۴۰ متری در درکه با سند ۶ دانگ و ۸۰ مترزیربنا ۲۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد و در سپه-بین کارون و قصرالدشت خانه ای ۵۷متری در ۱.۵ طبقه و حیاط دار ۱۹۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین در چهارراه پاسداران - دولت آپارتمان ۱۳۵متری، هرمترمربع ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در شریفی، خیابان بهبودی ملکی کلنگی در ۱۶۰ متر زمین متری ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

ملکی ۱۶۵ متری در قیطریه هم ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروخته می شود و در استادمعین دامپزشکی ملکی ۱۲۰ متری و کلنگی، آماده ساخت ۴۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. خانه ای ۲۰۰ متری در جنت آباد-ایرانپارس هم ۲ میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

براین اساس، خانه ای در سعادت آباد، کلنگی با مساحت ۱۶۹ متر ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان به فروش می رسد و در خیابان خوش شمالی-بین خیابان پرچم و نصرت ملکی کلنگی با ۱۷۲متر مساحت متری ۷ میلیون تومان فروخته می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر