jamejamnashriyat
نشریات جام ورزشی بانوان کد خبر: ۹۰۴۸۷۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

فاطمه سامبا دیوف به عنوان جانشین ژروم والکه فرانسه انتخاب شد و به این ترتیب به اولین زنی تبدیل ‏شد که مسئولیت دبیرکلی فیفا را به‌عهده گرفت.‏ سامبا دیوف که سنگالی است، در حالی عهده‌دار این مسئولیت شد که 21 سال ‏در سازمان ملل فعالیت داشت. او جانشین والکه می‌شود که به اتهام فروش غیرقانونی بلیت‌های جام ‏جهانی 2014 از کار برکنار شده بود.‏

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا معتقد است سامبا دیوف می‌تواند به بهتر و شفاف‌تر شدن فعالیت‌ها در این ‏نهاد کمک کند.‏ او در شصت و ششمین کنگره فیفا که در مکزیک برگزار شد، گفت: فاطمه زنی است که از تجربه بین ‏المللی برخوردار بوده و روی تعدادی از پرچالش‌ترین موضوعات دوران ما کار کرده است.‏ او توانایی‌اش در ساختن و رهبری یک گروه را نشان داد و این‌که چطور یک سازمان می‌توان بهتر عمل ‏کند. ‏

سامبا دیوف هم که از ماه آینده فعالیتش را در فیفا آغاز خواهد کرد، گفت: این یک اتفاق فوق‌العاده است. افتخار می‌کنم پست دبیرکلی فیفا به من داده شده. معتقدم این پست کاملا با مهارت و ‏تجربیات من هماهنگ است و من از این توانایی‌ها برای کمک به رشد فوتبال در سراسر دنیا استفاده ‏خواهم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر