jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۹۰۳۶۹۶ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۰:۴۱

یک شرکت اسپانسر تولید صندلی جدید شده است که می‌تواند ماهیچه‌های بدن را در دمای مناسبی نگه دارد.

ورزشکاران با این صندلی نیازی به گرم کردن ندارند+عکس

به گزارش جام جم کلیک ، طراحی به نام Greg Lynn با مشارکت نایک موفق به ساخت صندلی جدیدی با طراحی ظاهری متفاوت شده است که می‌تواند بدن ورزشکاران را حین مسابقات ورزشی گرم یا سرد نگه دارد، حتی اگر ورزشکار روی نیمکت حضور داشته باشد. این صندلی Microclimate Chair نام دارد و در واقع یک اقلیم کوچک را ایجاد می‌کند. این صندلی به 70 پد ترموالکتریک Peltier مجهز شده است که مبتنی بر دمای مطلوب و شارژ الکتریکی، می‌تواند برای فردی که روی آن نشسته است محیطی گرم یا سرد ایجاد کند.

این صندلی هم چنین می‌تواند دمای خود را مبتنی بر ماهیچه‌های افراد تنظیم کند، برای مثال حین نشستن، پای فرد گرم نگه داشته می‌شود درحالیکه بخش مرکزی بدن خنک خواهد شد. این صندلی هم چنین دارای لوله‌های خاصی است که می‌تواند باد را اطراف فرد به گردش در بیاورد تا از ایجاد رطوبت جلوگیری شود.

طراح این محصول معتقد است که تیم‌های ورزشی با استفاده از این نوع صندلی جدید یک مزیت رقابتی جدی در اختیار خواهند داشت. در هر حال این صندلی تنها به عنوان یک نمونه اولیه طراحی شده است تا اثبات شود که طراحی چنین محصولی ممکن است و سایر طراحان تشویق شوند تا از پیشرفت‌های فناوری برای کمک به عملکرد ورزشکاران در رشته‌های ورزشی مختلف استفاده کنند.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر