jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۸۹۸۰۱۷   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۴:۵۰

ارسال پیامک حین رانندگی یکی از خطرناک‌ترین اتفاقات محسوب می‌شود که برخلاف هشدارهای همیشگی، همچنان جان هزاران نفر را به خطر می‌اندازد. هر اندازه که کاربران بتوانند چند کار را به صورت همزمان انجام دهند، باز هم این خطر وجود دارد که هنگام ارسال پیامک پشت فرمان کنترل خود را از دست بدهند.

جلوگیری از نوشتن پیامک پشت فرمان به کمک توئیتر

به گزارش جام جم کلیک ، سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA)‌ برای حل این مشکل یک روش کاربردی در اختیار گرفته است.

این سازمان در مرحله نخست طرح خود روی آن دسته از کاربرانی تاکید دارد که حین رانندگی قصد دارند در شبکه اجتماعی توئیتر مطلبی را تایپ کنند و بررسی‌ها نشان داده است بسیاری از رانندگان آمریکایی این کار را انجام می‌دهند.

سازمان NHTSA در این شرایط رانندگان متخلف را شناسایی می‌کند و یک توئیت به آنها می‌فرستد تا حواس خود را جمع کنند و دست از گوشی بکشند. در این توئیت نوشته شده است: «لطفا متوجه باشید که جان خود و دیگران را به خطر انداخته‌اید، یک پیام نوشتاری ساده ارزش این اتفاق را ندارد».

اگرچه این روش چندان هم کاربردی به نظر نمی‌رسد، ولی سازمان کنترل ترافیک بزرگراه‌های آمریکا مطمئن است که با اتفاق مذکور یک گام مثبت در این زمینه برداشته است و به مرور زمان می‌تواند از طریق شبکه‌های اجتماعی آموزش‌های بهتری به رانندگان بدهد.

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها