jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۹۶۸۸۴   ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۱۱

اتحادیه جهانی مخابرات، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور تاثیر اجتماعی اعلام کرد.

شعار امسال روز جهانی ارتباطات اعلام شد

به گزارش جام جم کلیک ، 17 می (27 اردیبهشت) روز جهانی جامعه اطلاعاتی و مخابرات است که اتحادیه جهانی مخابرات همه ساله، با انتخاب یک شعار راهبردی، این روز را گرامی می دارد و تمامی کشورهای عضو این اتحادیه برپایه این شعار، برنامه های یکساله خود را در حوزه ICT تعیین می کنند.

اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، شعار امسال روز جهانی ارتباطات را (‌17 می 2016) کارآفرینی ICT به منظور تأثیر اجتماعی اعلام کرده است.

براساس اطلاعیه سایت ITU، کارآفرینان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، استارتاپ ها و شرکت های کوچک و متوسط (SMEها) نقش ویژه و مرتبطی در تضمین رشد اقتصادی به شیوه ای پایدار و فراگیر دارند. آنها با پتانسیل منحصر به فردشان برای ایجاد تاثیر طولانی مدت در اقتصاد جهانی، منطقه ای و ملی در توسعه راه‌حل های نوآورانه و ICT محور در تلاشند و همچنین در اقتصاد دانش بنیان فعلی به عنوان منبع مهم مشاغل جدید، به ویژه برای جوانان شناخته می شوند.

موضوع شعار امسال روز جهانی مخابرات (WTISD-2016) درخصوص شکوفا کردن پتانسیل های ICT برای نوآوران و کارآفرینان جوان، شرکت های کوچک و متوسط و استارتاپ های نوآورانه و مراکز فناوری به عنوان پیشرانان راه حل های نوآورانه و عملی برای تسریع پیشرفت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار بین المللی، با تمرکز بر شرکت های کوچک و متوسط از کشورهای در حال توسعه، در راستای فعالیت های ITU است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز اعلام کرده است که با توجه به نامگذاری سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و نقش ICT در توسعه همه جانبه کشور، می توان از این حوزه برای اشتغالزایی و تولید ثروت ملی استفاده بیشتری کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر