jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۵۳۸۸   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۳

فیس‌بوک که مالک شرکت واقعیت مجازی Oculus محسوب می‌شود شب گذشته در کنفرانس سالانه F8 خود از یک دوربین 360 درجه با نام Facebook Surround 360 camera پرده‌برداری کرد. این دوربین می‌تواند محتوای 8K را به صورت زنده و به طریق واقعیت مجازی استریم کند!

رونمایی از دوربین 360 درجه فیس‌بوک!

به گزارش جام جم کلیک ، این دستگاه دارای 14 دوربین در اطراف، یک دوربین fish-eye در بالا و دو دوربین در پایین است که برای اولین بار یک ویدئوی کاملاً کروی را ضبط خواهد کرد. به گفته فیس‌بوک یک نرم‌افزار تحت وب محتوای ضبط شده توسط این دوربین‌ها را با وضوح 4K، 6K یا 8K به یکدیگر متصرل خواهد کرد. درحالی‌که واقعیت مجازی تاکنون بیشتر توسط گیمرها و بازی‌سازها مورد توجه قرار گرفته اما ساخت ویدئوهای کاملاً کروی تاکنون امکان‌پذیر نبوده است. دوربین‌هایی مثل 360CAM ال‌جی یا Gear 360 سامسونگ نمی‌توانند به صورت کامل، با وضوح بالا و دقت کافی تمامی اجزا را از همه زوایا ضبط کنند و سایر روش‌ها نیز نیازمند خرید و اتصال چند دوربین جداگانه و گران‌قیمت است.

فیس‌بوک قصد فروش این دوربین را نداشته و در عوض قصد دارد در تابستان طراحی و چیدمان آن را به صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان، سازندگان و علاقمندان واقعیت مجازی در Github به صورت متن‌باز به اشتراک بگذارد. فیس‌بوک سعی دارد به این ترتیب محتوای بیشتر و بهتری را برای هدست واقعیت مجازی Oculus Rift خود ایجاد کند. مارک زاکربرگ در کنفرانس شب گذشته اعلام کرد که این شرکت در ده سال آینده تمرکز حتی بیشتری را روی فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معطوف خواهد کرد.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها