jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۵۲۴   ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

امروزه اینترنت اشیا برای مرتبط کردن تقریبا هر چیزی در جهان قابل استفاده است و کار به جایی رسیده که ابزاری برای متصل کردن شبکه‌ای گاوها نیز طراحی شده است.

به گزارش فارس، بازار اینترنت اشیا تا به‌آن حد گسترش یافته که متخصصان پیش‌بینی می‌کنند از این طریق تقریبا هر شیء و محصول غیرمتعارفی به شبکه‌های ارتباطی متصل خواهد شد.

تا به حال این بازار بیشتر در حوزه کسب و کار و خدمات درمانی متمرکز بود، اما پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 ارزش صنعت اینترنت اشیا به 2.6 تریلیون دلار برسد.

از جمله شرکت‌هایی که به‌دنبال یافتن راه‌هایی برای متصل کردن تقریبا هر چیزی از طریق شبکه اینترنت اشیاست، می‌توان به شرکت فوجیتسو اشاره کرد. این شرکت می‌گوید یکی از مشکلات همیشگی کشاورزان این است که نمی‌دانند گاوها چه زمانی آماده جفتگیری هستند. یکی از نشانه‌های این امر از نظر کشاورزان افزایش راه رفتن آنهاست. اما این مساله معمولا در شب قبل از جفتگیری گاوها رخ می‌دهد و کشاورزان از آن مطلع نمی‌شوند. لذا شرکت فوجیتسو یک گام شمار اختصاصی برای گاوها طراحی کرده که می‌تواند تعداد قدم‌های گاوها را در شب بشمارد و بهترین زمان تلقیح را مشخص کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر