jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۵۲۴ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

امروزه اینترنت اشیا برای مرتبط کردن تقریبا هر چیزی در جهان قابل استفاده است و کار به جایی رسیده که ابزاری برای متصل کردن شبکه‌ای گاوها نیز طراحی شده است.

به گزارش فارس، بازار اینترنت اشیا تا به‌آن حد گسترش یافته که متخصصان پیش‌بینی می‌کنند از این طریق تقریبا هر شیء و محصول غیرمتعارفی به شبکه‌های ارتباطی متصل خواهد شد.

تا به حال این بازار بیشتر در حوزه کسب و کار و خدمات درمانی متمرکز بود، اما پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025 ارزش صنعت اینترنت اشیا به 2.6 تریلیون دلار برسد.

از جمله شرکت‌هایی که به‌دنبال یافتن راه‌هایی برای متصل کردن تقریبا هر چیزی از طریق شبکه اینترنت اشیاست، می‌توان به شرکت فوجیتسو اشاره کرد. این شرکت می‌گوید یکی از مشکلات همیشگی کشاورزان این است که نمی‌دانند گاوها چه زمانی آماده جفتگیری هستند. یکی از نشانه‌های این امر از نظر کشاورزان افزایش راه رفتن آنهاست. اما این مساله معمولا در شب قبل از جفتگیری گاوها رخ می‌دهد و کشاورزان از آن مطلع نمی‌شوند. لذا شرکت فوجیتسو یک گام شمار اختصاصی برای گاوها طراحی کرده که می‌تواند تعداد قدم‌های گاوها را در شب بشمارد و بهترین زمان تلقیح را مشخص کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر