jamejamonline
گوناگون عمومی کد خبر: ۸۹۴۰۲۵   ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۴

اژدهای کومودو با القابی چون کروکودیل خشکی٬ غول دیده بان و سوسمار آدمخوار با طول 3 متر و وزنی بیش از 136 کیلوگرم بزرگترین و خطرناک ترین سوسمار جهان است که تقریباً همه چیز خوار است و در هر وعده غذایی می‌تواند تا 80 درصد وزن خود تغذیه کند.

حمله مرگبار اژدهای کومودو + عکس

به گزارش جام جم آنلاین، اژدهای کومودو اغلب از گوشت مردار تغذیه می کند اما شکارچی قابلی است و با روش خاص خود می تواند هر حیوانی را از پای درآورد. او در هنگام شکار بدون حرکت در کمین می‌نشیند و به محض نزدیک شدن طعمه به کمک پاهای قوی، چنگال ها و دندان های تیز خود او را از پا درمی آورد.

بزاق سمی این شکارچی خطرناک به حدی است که حتی اگر شکار از چنگ آنها فرار کند نیز بیش از یک روز عمر نخواهد کرد. دانشمندان می گویند بزاق این اژدها حاوی 50 نوع باکتری سمّی است که وارد خون طعمه شده و در مدت 24 ساعت او را از پای در می‌آورد.

این سوسمار همچنین استاد در ردیابی از طریق حس بویایی و شامه قوی است و می تواند بوی حیوان دیگر یا لاشه را از 4 کیلومتری ردیابی کند. "جولیا سانداکوا" عکاس روس که چندی پیش برای عکاسی از این خزنده خطرناک به "کومودو" رفته بود موفق شد یکی از همین لحظات شگفت انگیز شکار دو کومودو را شاهد باشد و عکاسی کند.

او که همراه با یک گروه گردشگر به جزیره کومودو در اندونزی رفته بود با کمک راهنمای در چند نوبت در نقاطی که اژدهای کومودو در آن زندگی می کند به کمین نشست و در یکی از این موارد موفق شد لحظه به لحظه شکار یک بز به دست دو اژدها را شاهد باشد. عکس های او که در کترز منتشر شده است نشان می دهد لقب اژدها برازنده این جاندار خطرناک است.

منبع: فرادید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: