jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۸۹۳۹۰۱ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۸

ویندوز XP یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های سیستم‌عامل شرکت مایکروسافت در طول سالیان دراز بوده است. ۱۵ سال از عرضه‌ی این نسخه از ویندوز می‌گذرد و مایکروسافت دو سال پیش پشتیبانی از آن را متوقف کرد. اما هنوز درصد زیادی از کاربران جهان، از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند و رتبه‌ی سوم سیستم‌عامل‌ها به این نسخه‌ از ویندوز تعلق دارد.

ویندوز XP بعد از 15 سال سومین سیستم عامل محبوب جهان است

به گزارش جام جم کلیک ، مایکروسافت دو سال پیش پشتیبانی از ویندوز ایکس‌پی را متوقف کرد. این شرکت حتی ارائه‌ی بروزرسانی‌های امنیتی را نیز برای این نسخه از ویندوز متوقف کرد. شرکت‌های دیگر مانند گوگل نیز، ارائه‌ی نرم‌افزار برای این نسخه از ویندوز را متوقف کرده‌اند. اما این نسخه‌ی محبوب از سیستم‌عامل ویندوز که عمری ۱۵ ساله دارد، هنوز توسط کاربران زیادی استفاده می‌شود و رتبه‌ی سوم پرکاربرترین سیستم‌عالم‌های جهان را به خود اختصاص داده است.

۱۰.۹ درصد از کاربران سرتاسر جهان، از ویندوز ایکس‌پی استفاده می‌کنند. این در حالی است که سیستم‌عامل اپل ۴.۰۵ درصد از کاربران را به خود اختصاص داده و تنها ۹.۵۶ درصد از کاربران از ویندوز ۸.۱ استفاده می‌کنند. اما در بالای این لیست، ویندوز ۷ با ۵۱.۸۹ و ویندوز ۱۰ با ۱۴.۱۵ درصد قرار دارند.

نکته‌ی قابل توجه این است که تعداد بالای کاربران ویندوز XP، به خاطر علاقه به آن نیست. بلکه درصد زیادی از آنان، کارکنان سازمان‌هایی هستند که توانایی بروزرسانی کامپیوترهایشان به سیستم‌عامل‌های جدید را ندارند. البته در کشور ما که قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شود و نسخه‌های مختلف ویندوز با قیمت‌های پایین قابل تهیه هستند، این آمار می‌تواند متفاوت باشد و قدیمی بودن سیستم‌های مورد استفاده‌ی سازمان‌ها، می‌تواند تنها دلیل بروزرسانی نکردن سیستم‌عامل‌ها باشد. آیا شما هم افراد یا سازمان‌هایی را سراغ دارید که هنوز از سیستم‌عاملی ۱۵ ساله استفاده می‌کنند؟

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر