jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۷۶۶۴۱   ۰۷ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۹

به دلیل اصرار ایران بر رعایت شئونات اسلامی ؛

ضیافت رسمی شام پاریس لغو شد

ضیافت رسمی برای رئیس جمهور ایران در پی خودداری فرانسوی ها از عدم سرو نوشیدنی های الکلی برگزار نمی شود.

ضیافت رسمی شام پاریس لغو شد

به گزارش جام جم آنلاین ، خبرگزاری رویترز در گزارشی از رم نوشت:

چهره های پیشتاز اقتصاد ایتالیا از جمله روسای شرکت های نفتی «انی» و شرکت خودروسازی «فیات کرایسلر» روز دوشنبه در ضیافت شامی با اقای روحانی شرکت کردند.بنا به درخواست طرف ایرانی،در این ضیافت نوشیدنی های الکلی سرو نشد . این درحالیست که فرانسه اعلام کرده از پذیرش این درخواست ایران برای ضیافت شامی که در پاریس برگزار خواهد شد خودداری می کند ، بنابراین هیچ گونه ضیافت رسمی برای روحانی در پاریس ترتیب داده نخواهد شد.

به گزارش رویترز ،رییس جمهور ایران که در راس یک هیات 120 نفره از مقامات ارشد تجاری و وزرا به اروپا سفر کرده است، امروزبه فرانسه می رود .هدف از این سفر، بهبود روابط ایران با کشورهای غربی پس از چند سال تحریم اقتصادی عنوان شده است.

در ادامه این گزارش آمده است :ایتالیا در جریان مذاکرات هسته ای طولانی با ایران حضور نداشت. این در حالی است که فرانسه در این مذاکرات نقش داشت و رویکردی سختگیرانه را در مذاکرات در قبال تهران در پیش گرفت.این مسائل به احتمال زیاد باعث خواهد شد سفر آقای روحانی به فرانسه، حساس تر از اقامت وی در ایتالیا باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر