jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۶۷۴۰۸ ۰۵ دی ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۷

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مجرمی خبر داد که با استفاده از بدافزار « کیلاگر » به حساب 33 نفر دستبرد زده بود.

دستبرد به حساب 33 مشتری بانک با «کیلاگر»

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در این باره به جام‌جم گفت: از چندی قبل با پرونده‌های مشابهی روبه‌رو شدیم که به صورت اینترنتی از حساب افراد برداشت شده بود. با طرح هشت شکایت مشابه در کمتر از دو ماه، متوجه شدیم تمام برداشت‌ها به یک شیوه انجام شده و مجرم اینترنتی با دسترسی به اطلاعات اینترنتی حساب این افراد، اقدام به سرقت کرده است.

ماموران پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی سرانجام این متهم را دستگیر کردند که مشخص شد او با استفاده از نرم افزار مخرب «کیلاگر» اقدام به نفوذ به رایانه قربانیان کرده و پس از دسترسی به اطلاعات بانکی، حساب آنها را خالی کرده بود.

متهم در بازجویی‌ها مدعی شد، این بدافزار را در پوشش عکس از طبیعت یا موسیقی برای قربانیان ارسال کرده بود که آنها پس از دانلود این فایل‌ها، بدافزار را در سیستم خود نصب و دسترسی به اطلاعات را هموار کرده بودند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد: در بررسی رایانه متهم مشخص شد، او به این شیوه به حساب 33 نفر دستبرد زده و در کمتر از دو ماه توانسته بود به درآمد 27 میلیون تومانی دست یابد. در این باره مالباختگان نیز شناسایی شدند.

وی در پایان هشدار داد: بهترین راهکار برای مقابله با مجرمان که به حساب‌های بانکی دستبرد اینترنتی می‌زنند، استفاده از رمزهای یک بار مصرف است. این رمز از طرف بانک به تلفن همراه ارسال می‌شود و کاربر سه دقیقه زمان دارد از آن استفاده کند. با این اقدام راه برای برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی بسته می‌شود. در این زمینه هماهنگی لازم با بانک مرکزی انجام شده و همه بانک‌ها موظف به ارائه رمز یک‌بار مصرف هستند. اگر بانکی این امکان را فراهم نکرد، مشتریان بانک می‌توانند موضوع را به پلیس فتا اطلاع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر