jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۶۷۴۰۸ ۰۵ دی ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۷

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مجرمی خبر داد که با استفاده از بدافزار « کیلاگر » به حساب 33 نفر دستبرد زده بود.

دستبرد به حساب 33 مشتری بانک با «کیلاگر»

سرهنگ محمدمهدی کاکوان در این باره به جام‌جم گفت: از چندی قبل با پرونده‌های مشابهی روبه‌رو شدیم که به صورت اینترنتی از حساب افراد برداشت شده بود. با طرح هشت شکایت مشابه در کمتر از دو ماه، متوجه شدیم تمام برداشت‌ها به یک شیوه انجام شده و مجرم اینترنتی با دسترسی به اطلاعات اینترنتی حساب این افراد، اقدام به سرقت کرده است.

ماموران پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی سرانجام این متهم را دستگیر کردند که مشخص شد او با استفاده از نرم افزار مخرب «کیلاگر» اقدام به نفوذ به رایانه قربانیان کرده و پس از دسترسی به اطلاعات بانکی، حساب آنها را خالی کرده بود.

متهم در بازجویی‌ها مدعی شد، این بدافزار را در پوشش عکس از طبیعت یا موسیقی برای قربانیان ارسال کرده بود که آنها پس از دانلود این فایل‌ها، بدافزار را در سیستم خود نصب و دسترسی به اطلاعات را هموار کرده بودند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اضافه کرد: در بررسی رایانه متهم مشخص شد، او به این شیوه به حساب 33 نفر دستبرد زده و در کمتر از دو ماه توانسته بود به درآمد 27 میلیون تومانی دست یابد. در این باره مالباختگان نیز شناسایی شدند.

وی در پایان هشدار داد: بهترین راهکار برای مقابله با مجرمان که به حساب‌های بانکی دستبرد اینترنتی می‌زنند، استفاده از رمزهای یک بار مصرف است. این رمز از طرف بانک به تلفن همراه ارسال می‌شود و کاربر سه دقیقه زمان دارد از آن استفاده کند. با این اقدام راه برای برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی بسته می‌شود. در این زمینه هماهنگی لازم با بانک مرکزی انجام شده و همه بانک‌ها موظف به ارائه رمز یک‌بار مصرف هستند. اگر بانکی این امکان را فراهم نکرد، مشتریان بانک می‌توانند موضوع را به پلیس فتا اطلاع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر