jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۶۳۷۷۶   ۲۲ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۵

به روزترین ساعت مچی ویژه استفاده در زیر آب در حالی ساخته شده که برای تحمل فشار اعماق زیاد با روغن پر شده است.

ساعت مچی متفاوت برای زیر آب

ساعتهای ویژه استفاده در زیر آب همواره ساختاری بزرگ و حجیم دارند تا فضای لازم برای مکانیسم های مورد نیاز ماندنشان در برابر فشار آب فراهم شود. اما مشکل اینجاست که این دسته از ساعت ها هیچگاه ظرافت خاصی نداشته اند.

ساعت مچی متفاوت برای زیر آب

اکنون ساعت جدیدی موسوم به Ressence Type ۵ ساخته شده که تمام ویژگی های مورد نیاز برای استفاده در زیر آب را داشته و در عین حال به واسطه ساختار منحصربفردی که دارد به شدت مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

محققان در طراحی این محصول جدید از لاک پشت الهام گرفته اند به طوری که اگر از کنار به آن نگاه شود گویا لاک پشتی را نظاره می‌کنیم. بدون شک چنین الگوبرداری از طبیعت با هدف افزایش کارایی آن صورت گرفته است.

فضای داخلی این ساعت از روغن پر شده تا نه تنها در برابر فشار قابل توجه آب تحمل بالایی داشته باشد بلکه مشاهده آن از زوایای گوناگون برای غواص راحت تر باشد حال آنکه تماشای صفحه ساعت مچی و خواندن اطلاعاتی که در آن نمایش داده می شود همواره یکی از دشواری های کار غواصی به شمار می آید.

استفاده از روغن در فضای داخلی ساعت مزیت دیگری هم داشته است. از آنجاکه وجود روغن فشار قابل توجه آب را خنثی می‌کند، نیازی به بدنه حجیم و سنگین برای این محصول جدید نبوده است. از آن گذشته روغن محیطی مناسب برای عملکرد چرخ دنده‌ها و سایر بخشهای ساعت ایجاد می‌کند و به همین دلیل می‌توان از آن در جاذبه صفر هم استفاده کرد.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها