jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۴۲۸   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

ارتش سوریه با کمک نیروهای حزب‌الله لبنان در ادامه پیشروی به سمت فرودگاه مهم و راهبردی «مرج‌السلطان» در ریف دمشق، نیمه شب گذشته موفق شدند از چند محور وارد فرودگاه شده و مساحت وسیعی از فرودگاه را از عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

یک منبع میدانی در مقاومت لبنان در سوریه به فارس گفت: همزمان با حملات نیروهای سوری و مقاومت، ده‌ها نفر از عناصر تروریستی «جبهه النصره» و «جیش الاسلام» (تحت الحمایه عربستان) مجبور به فرار از منطقه درگیری شدند و به سمت شهرک «النشابیه» عقب‌نشینی کردند. نیروهای ارتش سوریه همچنین در ادامه عملیات زمینی خود توانستند کنترل چند واحد مسکونی دیگر را نیز در منطقه شیخ مسکین در حومه درعا را نیز به دست بگیرند. اکنون سرکرده تروریست‌ها در درعا تمام نیروهای مسلح را به حرکت به سمت شهرک شیخ مسکین فراخوانده و از آنان خواسته است راه پیشروی نیروهای ارتش سوریه را سد کنند زیرا این شهرک یکی از خطوط دفاعی اصلی در جنوب سوریه به‌شمار می‌آید. همچنین نیروهای ارتش سوریه با همکاری نیروهای دفاع مردمی تسلط خود بر کوه‌های الکاروره و تپه الحسونه در ریف شمالی لاذقیه را استحکام بخشیدند و به این ترتیب به‌طور مستقیم بر منطقه سلمی و حومه آن که محل استقرار تروریست‌ها در ساحل سوریه به‌شمار می‌آید، اشراف پیدا کرده‌اند. در این میان منابع میدانی تأکید کردند بیشتر تلفات تروریست‌ها در جریان نبردهای اخیر ارتش سوریه و افراد مسلح در حومه لاذقیه از اتباع خارجی هستند. نیروهای ارتش سوریه با پیشروی در نقاط مختلف شمال، جنوب و شرق کشور درصدد بازپس‌گیری چند منطقه راهبردی از تروریست‌ها هستند. نیروهای ارتش سوریه همچنین دو دستگاه خودروی نظامی داعش با سرنشینان آن را در منطقه «قلمون» واقع در نقطه مرزی سوریه با لبنان منهدم کردند. نیروهای سوری همچنین به سمت شهرک مهین در حومه شرقی حمص واقع در مرکز سوریه پیشروی کرده و تعداد زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر