jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۳۹۰   ۲۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

برای قصاص روزشماری می‌کرد و خانواده مقتول راضی به رضایت نبودند. امیدش را از دست داده بود و فقط منتظر اجرای حکم بود تا این‌که اجرای قانون مجازات اسلامی، او را به زندگی بازگرداند. میثم متهم است آذر سال 90 دوست خود را در شرق تهران به قتل رساند.

او پس از این جنایت، محل قتل را به آتش کشید. آتش‌نشانان پس از حضور در محل آتش‌سوزی در یک سوله و مهار آتش متوجه شدند این آتش‌سوزی که به مرگ مرد جوانی منجر شده عمدی است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد یکی از دوستان مقتول به نام میثم روز حادثه در حوالی محل قتل دیده شده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. ماموران میثم را دستگیر کردند که او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد.

پسر 17 ساله درباره انگیزه‌اش گفت: به تصور مزاحمت مقتول برای خانواده‌ام با او درگیر شدم. او چاقویی برداشت و به طرفم حمله‌ور شد که من در دفاع از خود چاقو را از دستش گرفتم و او را کشتم. بعد هم سوله را به آتش کشیدم تا کسی متوجه قتل نشود.

میثم پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد که قضات دیوان عالی کشور هم حکم قصاص را تایید کردند.

در حالی که شمارش معکوس برای اجرای حکم آغاز شده بود، وکیل میثم با توجه به سن او در زمان قتل درخواست اعمال ماده 91 قانون مجازات اسلامی کرد. قضات دیوان عالی کشور نیز پس از بررسی پرونده، با درخواست قاتل و وکیلش موافقت کرده و پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

دیروز میثم بار دیگر پای میز محاکمه قرار گرفت. در ابتدای این جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند. سپس پسر جوان در جایگاه قرار گرفت و گفت: وقتی دیدم مقتول برای خانواده ام مزاحمت ایجاد می کند، با او درگیر شدم. قصدی برای قتل نداشتم. او با چاقو به طرف من حمله کرد و من برای دفاع از خود مجبور به کشتن او شدم. در زمان قتل 17 سال داشتم و قصدی برای قتل نداشتم. پس از دفاعیات متهم و وکیل‌مدافعش، قضات دادگاه با توجه به سن میثم در زمان قتل او را از اتهام قتل عمد پسر جوان تبرئه کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر