jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۵۳۲۵۴   ۱۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۱

شما می توانید با استفاده از این ترفندها گزینه Hibernate را در ویندوز ۱۰ فعال کنید.

ویندوز 10 را به خواب زمستانی ببرید

به گزارش جام جم کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، Hibernate یکی از حالت های خاموش کردن رایانه می باشد که به صورت عادی در منو Power ویندوز ۱۰ وجود ندارد و میبایست آن را از تنظیمات به منو Power موجود در Start اضافه نمود.

اما Hibernate چیست و چه کاربردی دارد؟

Hibernate به معنی خواب زمستانی یعنی حالتی که کامپیوتر به طور کامل خاموش می شود اما اطلاعات موجود در رم مانند پنجره ها و نرم افزار های در حال اجرا در هارد کامپیوتر ذخیره می شود و هنگامی که شما رایانه خود را دوباره روشن می کنید تمام اطلاعات و نرم افزارها از هارد به رم منتقل می شوند و شما دوباره می توانید به کار خود ادامه دهید.

به زبان ساده تر اگر برنامه ای، پنجره ای و … در حال اجرا باشد و سیستم را با استفاده از Hibernate خاموش کنید، پس از روشن کردن مجدد به همان صورت قبل برنامه ها را مشاهده میکنید و می توانید به ادامه کار خود بپردازید.

برای فعال کردن Hibernate در ویندوز ۱۰ و افزودن آن به منو Start باید:

۱- در مرحله اول به Control panel ویندوز مراجعه کنید. برای ورود به کنترل پنل می توانید بر روی آیکن Start راست کلیک کرده و گزینه Control panel را انتخاب کنید.

۲- در کنترل پنل بر روی قسمت Power Options کلیک کرده و به آن مراجعه.کنید.

۳-در پنجره جدیدی که باز می شود، در سمت چپ به دنبال گزینه Choose what the power buttons does بگردید و بر روی آن کلیک کنید.

۴- در بالای صفحه بر روی گزینه Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.

۵- در مرحله آخر کمی صفحه را به طرف پایین اسکرول کرده و چک باکس گزینه Hibernate را فعال و بر روی کلید Save changes کلیک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قرارگاه آگاهی و امید

قرارگاه آگاهی و امید

موضوع ترویج، تبلیغ و پراكندن امید، موضوعی است كه رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف زمانی به آن تاكید كردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها