jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۵۰۸۶۰   ۰۷ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۸

استقلال و پرسپولیس در حالی روز جمعه برای هشتاد و یکمین بار برابر هم صف‌آرایی می‌کنند که طبعا به عنوان یک استقلالی آرزو دارم و امیدوارم تیم محبوبم در این رقابت برنده باشد. با وجود این تجربه نشان داده این بازی به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نیست و باید دید در پایان کار چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد.

استقلال باید جوان بماند

حتی اگر با عینک بی‌طرفی هم نگاهی به استقلال بیندازیم، بی‌تردید شرایط این تیم به مراتب بهتر از پرسپولیس است. این مهم در بازی آخر استقلال مقابل سپاهان به وضوح مشخص بود که چطور جوانانی که پرویز مظلومی به ترکیب تیم تزریق کرد، تیم خوب سپاهان را با قدرت پشت سر گذاشتند. استقلال در آن مسابقه به خوبی مزد جوانگرایی در ترکیب خود را گرفت و امیدوارم جسارت میدان دادن به جوانان را هم در دربی داشته باشد زیرا به نظر من این حق جوانان است که در ترکیب قرار گیرند چون برابر تیم بزرگ سپاهان به خوبی توانمندی‌های خود را نشان دادند.

البته از حق نباید گذشت که استقلال بجز بازی با سپاهان در دیدارهای گذشته خود بازی‌های انتقادآمیزی را به نمایش گذاشت و در این باره انتقادات فنی لازم از تیم صورت گرفت. متاسفانه استقلال در حالی سه هفته پیاپی برنده نشد که با توجه به توقف تیم‌های صدر جدولی می‌توانست فاصله خود را با آنها بیشتر و بیشتر کند که این‌گونه نشد.

در حالی از نقطه نظر بررسی یک به یک بازیکنان هم برتری ملموس با استقلال است، اما به خوبی می‌دانیم این بازی به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نیست و نتیجه آن ارتباطی با شرایط دو تیم و موقعیتشان در جدول رده‌بندی و همچنین نتایج دیدارهای گذشته آنها ندارد. بلکه در دربی هر تیمی که به لحاظ روحی ـ روانی شرایط مطلوبی داشته باشد و در تمام طول 90 دقیقه بازی، برتری روحی خود را حفظ کند، می‌تواند برنده میدان لقب گیرد.

مجید نامجومطلق

پیشکسوت استقلال

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر