این گزارش را تا انتها بخوانید تا همین الان مشکلات اندروید مارشمالوی شما برطرف شود.
کد خبر: ۸۴۸۸۹۳
مشکلات اندروید 6 را برطرف کنید + آموزش

به گزارش جام جم کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از ویژگی‌های جدید اندروید 6 (marshmallow)، توانایی استفاده از کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی تلفن هوشمند بوده که بخصوص برای دستگاه‌های با حافظه داخلی کم بسیار سودمند است و به کاربر امکان می‌دهد که بدون محدودیت خاصی برنامه‌های مختلف را روی کارت microSD نصب کند، اما این کار در تعدادی از دستگاه‌ها باعث بروز مشکلاتی از جمله Bootloop گوشی می‌شود.

به چند نمونه از مشکلات اندروید 6 که با تنظیم کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی دستگاه به وجود می‌آید و نحوه برطرف کردن آنها توجه کنید:

مشکل بسته شدن اجباری (force close) اپلیکیشن‌ها

بعد از انتخاب کارت حافظه microSD به عنوان حافظه داخلی، اپلیکیشن‌هایی که تاکنون به خوبی کار می‌کردند، بدون دلیل خاصی force close می‌شوند که برای رفع این مشکل لازم است کارت حافظه خود را فرمت کنید.

در واقع وقتی که از کارت حافظه به عنوان حافظه داخلی استفاده می‌کنید، به دستگاه اجازه فرمت کردن کارت حافظه را داده‌اید؛ اما توجه کنید که این مرحله را بدون انجام دادن رد نکنید تا پس از انتقال اپلیکیشن‌های موجود به کارت حافظه و نصب اپلیکیشن‌های جدید در آینده، به مشکلی بر نخورید.

همچنین توصیه می‌شود وقتی که اپلیکیشن‌ها را به کارت حافظه انتقال دادید، گوشی هوشمندتان را راه‌‌اندازی مجدد کنید تا مشکلات باقی‌مانده هم برطرف شود.

مشکل bootloop اندروید 6

وقتی برنامه‌ها را به کارت حافظه منتقل کردید، دوباره به حافظه داخلی برنگردانید چون این کار موجب بروز مشکل در بوت شدن گوشی می‌شود؛ همچنین وقتی که کارت حافظه را به عنوان حافظه داخلی انتخاب کردید از ایجاد هر گونه تغییرات سیستمی در دستگاه خود پرهیز کنید تا با یک سری از مشکلات آزار دهنده روبرو نشوید، اما اگر حالا با این مشکلات روبرو هستید، با روشی که به شما آموزش می‌دهیم با فرمت کردن پارتیشن‌های دیتا، آن‌ها رارفع کنید:

دستگاه را خاموش کنید

– دستگاه را در حالت ریکاوری روشن کنید؛ برای این منظور دکمه‌های پاور و ولوم پایین را با هم فشار دهید و نگه‌دارید تا گوشی صفحه بوت را نشان دهد که در این حالت لوگوی FASTBOOT را در بالای صفحه مشاهده می‌کنید.

– اگر ریکاوری TWRP روی دستگاه شما نصب شده باشد، با فشردن ولوم بالا یا پایین به منوی این ریکاوری وارد شوید و با فشردن دکمه پاور، آن را انتخاب کنید.

– در منوی TWRP به قسمت Wipe بروید و آن را انتخاب و تایید کنید؛ سپس صفحه را از پایین به بالا سوایپ نمایید.

– پس از انجام مراحل بالا با انتخاب گزینه Reboot system گوشی خود را دوباره راه‌اندازی کنید.

همچنین می‌توانید از stock 3e recovery و ریبوت کردن دستگاه به منظور بازگرداندن به تنظیمات کارخانه استفاده کنید.

نکته: راه‌اندازی مجدد (restart)، بخصوص پس از ایجاد تغییرات سیستمی، مشکلات زیادی را برطرف می‌کند و گاهی برای رفع بسیاری از نواقص عملکرد گوشی، فقط کافی است آن را راه اندازی مجدد کنید!

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها