jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۴۳۴۳۲   ۱۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۲

مطالعات جدید نشان می دهد که مصرف نوشابه های گازدار بدون قند یا نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن ندارد.

نوشابه های رژیمی تاثیری در کاهش وزن ندارد

محققین می گویند این افراد با مصرف نوشابه های رژیمی در واقع خود را گول می زنند که در حال سعی و تلاش برای کاهش وزن هستند و این کار آنها را از کم خوردن غذاهای پر کالری معاف می کند. به این طریق آنها دیگر از خوردن غذاهای چرب و شیرین احساس گناه نمی کنند. آنها گرچه قندی را از طریق نوشابه دریافت نمی کنند ولی قند اضافی و چربی را به واسطه مصرف غذاهای بیشتر به بدن خود می رسانند.

به گزارش مهر ، این نتایج براساس مطالعه بر روی عادات غذایی ۲۲ هزار فرد بالغ امریکایی بدست آمده است. این بررسی نشان داد که در افرادی که نوشابه های رژیمی مصرف می کنند مصرف کلی قند و چربی در غذای روزانه کمتر نشده است. گرچه این افراد قند کمتری را از طریق نوشابه دریافت می کنند ولی این قند از طریق دیگر مواد غذایی به بدن آنها وارد می شود.

محققان می گویند کسانی که نوشابه می خورند عادات غذایی بدی دارند و غذاهای ناسالم بیشتری مصرف می کنند و دیگر فرقی ندارد این نوشابه قند دارد یا رژیمی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر