jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۳۱۰۶۹   ۰۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۲

آنتی بیوتیک عامل مهمی در افزایش خطر به ابتلا به دیابت نوع ۲ است.

آنتی بیوتیک خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد

بر اساس یک مطالعه جدید که توسط محققان دانمارکی صورت گرفته است، هرچه تعداد تجویز آنتی بیوتیک برای فرد در هر سال بیشتر باشد، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ افزایش می یابد.

برآورد شده است که حدود ۲۹.۱ میلیون آمریکایی که معادل ۹.۳ درصد جمعیت ایالات متحده است، مبتلا به دیابت هستند.

به گزارش مهر، دیابت نوع ۲ شایع ترین شکل این بیماری است و حدود ۹۰-۹۵ درصد از تمام موارد مربوط به این بیماری را در بر می گیرد. این بیماری زمانی روی می دهد که بدن قادر به استفاده از هورمون انسولین به طور موثر نیست و این منجر به ایجاد سطح غیر طبیعی قند خون می شود.

دانشمندان دانمارکی با استفاده از داده های مربوط به سه مرکز بهداشت و درمان ملی دانمارک، تجویز آنتی بیوتیک برای ۱۷۰۵۰۴ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ را مورد بررسی قرار دادند. علاوه بر این، تیم فوق در مطالعه خود ۱.۳ میلیون فردی را که مبتلا به این بیماری نبودند را نیز مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تجویز آنتی بیوتیک بالایی داشتند (۰.۸ در هر سال). این در حالی است که افراد سالم در سال تنها ۰.۵ درصد تجویز آنتی بیوتیک داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر