jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۳۱۰۶۹   ۰۹ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۲

آنتی بیوتیک عامل مهمی در افزایش خطر به ابتلا به دیابت نوع ۲ است.

آنتی بیوتیک خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد

بر اساس یک مطالعه جدید که توسط محققان دانمارکی صورت گرفته است، هرچه تعداد تجویز آنتی بیوتیک برای فرد در هر سال بیشتر باشد، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ افزایش می یابد.

برآورد شده است که حدود ۲۹.۱ میلیون آمریکایی که معادل ۹.۳ درصد جمعیت ایالات متحده است، مبتلا به دیابت هستند.

به گزارش مهر، دیابت نوع ۲ شایع ترین شکل این بیماری است و حدود ۹۰-۹۵ درصد از تمام موارد مربوط به این بیماری را در بر می گیرد. این بیماری زمانی روی می دهد که بدن قادر به استفاده از هورمون انسولین به طور موثر نیست و این منجر به ایجاد سطح غیر طبیعی قند خون می شود.

دانشمندان دانمارکی با استفاده از داده های مربوط به سه مرکز بهداشت و درمان ملی دانمارک، تجویز آنتی بیوتیک برای ۱۷۰۵۰۴ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ را مورد بررسی قرار دادند. علاوه بر این، تیم فوق در مطالعه خود ۱.۳ میلیون فردی را که مبتلا به این بیماری نبودند را نیز مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تجویز آنتی بیوتیک بالایی داشتند (۰.۸ در هر سال). این در حالی است که افراد سالم در سال تنها ۰.۵ درصد تجویز آنتی بیوتیک داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها