jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۲۹۲۲۷   ۰۳ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۳

درحالیکه چکاندن آب لیموترش در آب گرم نوشیدنی دوست داشتنی برای آغاز یک روز به شمار می رود اما اکنون دندانپزشکان هشدار می دهند که این نوشیدنی به دندان ها آسیب می زند.

نوشیدن مخلوط لیموترش و آب گرم سبب پوسیدگی دندان می شود

این در حالی است که طرفداران این نوشیدنی می گویند، چکان لیموترش در آب گرم موجب بیدار کردن کبد می شود تا سموم را از بدن خارج کند، دستگاه هاضمه را تحریک می کند، به کاهش وزن کمک می کند و موجب آرام کردن معده ناراحت می شود.اما دندانپزشکان هشدار می دهند که اسیدیته این نوشیدنی می تواند موجب فرسایش مینای دندان شود و باعث لکه شدن و تغییر رنگ دندان می شود.

به گزارش ایرنا، پروفسور دامین والمسلی مشاور علمی انجمن دندانپزشکی انگلیس می گوید: شماری از مطالعات نشان می دهند که هر چه میزان اسیدیته یک نوشیدنی بیشتر باشد میزان فرسایش دندان ها بیشتر می شود.

وی هشدار داد، آب لیمو ترش به ویژه مخرب است مخصوصا زمانی که با آب گرم مخلوط می شود. برای مثال pH آب لیموترش بین 2 و 3 است که بنابراین بسیار اسیدی است. دمای آب می تواند این تاثیر را تشدید کند زیرا فرسایش در درجه حرارت های بالاتر ، جدی تر می شود.

دکتر نیجل کارتر رییس اجرایی بنیاد سلامت دندان انگلیس نیز موافق است که چکاندن آب لیموترش در آب داغ باعث پوسیدگی دندان می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها