jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۸۲۸۸۷۷   ۰۲ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۵۷

کوالکام بتازگی از چند نسخه جدید از واحدهای گرافیکی و پردازش سیگنال تصویر خود پرده‌برداری کرده است.

رونمایی از پلتفرم‌های گرافیکی جدید برای اسنپ‌دراگون

این واحدهای گرافیکی برای هماهنگ شدن هر چه بیشتر با پردازنده‌های موبایل این شرکت ساخته شده تا از طریق آنها دید کامپیوتری و عکاسی مشابه DSLRها در دستگاه‌های موبایل فراهم شود.

فناوری نامبرده که بخشی از معماری 5XX آدرنو است، با پردازنده‌های در راه اسنپ‌دراگون 820 و 618.620 همراه خواهد شد.

اولین دستگاه‌های مجهز به پردازنده اسنپ‌دراگون 820 را قرار است نیمه اول سال آینده میلادی ببینیم. چیپ مذکور به واحد پردازش سیگنال تصویر 14 بیتی Spectra مجهز خواهد بود.

طبق گفته کوالکام، آدرنوی جدید شرکت 40 درصد کمتر انرژی مصرف می‌کند و عملکردش نیز 40 درصد نسبت به نسخه پیشین ارتقا داشته است.

API آدرنوی جدید از بالاترین و جدیدترین استانداردهای محاسباتی و گرافیکی برخوردار است، توان پردازش همزمان با پردازشگرهای 64 بیتی و حافظه مجازی مشترک را دارد.

به تکنیک‌های جدید رندر و فشرده‌سازی مجهز شده است تا از این طریق عملکردش بالا رفته و مقدار مصرفش کاهش یابد و در آخر از تصاویر با کیفیت‌تری پشتیبانی می‌کند.

کلیک (ضمیمه یکشنبه - روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها