معیارها و عوامل تولید اثر نمایشی برای سینما و تلویزیون تفاوت‌هایی دارد که رعایت آنها برای جذب مخاطب الزامی است

تلویزیون و سینما؛ دوست یا رقیب

رقابت داغ برنامه‌های تلویزیون در فصل گرما

تلویزیون، متنوع‌ترین و جذاب‌ترین تولیداتش را در فصل تابستان به نمایش می‌گذارد تا بعد از ماه رمضان مخاطبی که به دیدن هرشب برنامه‌های نمایشی عادت کرده پس از این هم دست خالی از مقابل تلویزیون بلند نشود.
کد خبر: ۸۱۹۴۳۰
رقابت داغ برنامه‌های تلویزیون در فصل گرما
فصل تابستان برای تلویزیون با بقیه فصل‌های سال متفاوت است. فراغت بیش‌تر نوجوانان و جوانان و حس سرگرم‌سازی مخاطب، اغلب برنامه‌سازان را برای روی آنتن بردن تولیداتشان در این فصل ترغیب می‌کند. به همین دلیل است که تلویزیون، متنوع‌ترین و جذاب‌ترین تولیداتش را در فصل تابستان به نمایش می‌گذارد. از سوی دیگر، تلویزیون پس از ماه رمضان، خود را برای پخش فیلم‌ها و سریال‌های جذاب نیز آماده می‌کند تا مخاطبی که به دیدن هرشب برنامه‌های نمایشی عادت کرده بود، پس از این هم دست خالی از مقابل تلویزیون بلند نشود. در این گزارش، تولیدات و برنامه‌های تابستانی تلویزیون معرفی شده است.
مجموعه های نمایشی
شبکه یک
•تعبیر وارونه یک رویا: به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیهکنندگی کمال طباطبایی در 30 قسمت 45 دقیقهای از سوم مرداد، شنبه تا چهارشنبه ساعت 22
خلاصه داستان: یک مامور امنیتی کشور به‌واسطه یکی از منابع و رابط‌های خود در خارج از ایران متوجه می‌شود که قرار است یکی از دانشمندان هسته‌ای کشور را ترور کنند، اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و داستان آنقدر پیچیده می‌شود که گره‌ها و تعلیق‌های زیادی ایجاد می‌کند. این ماجراها باعث می‌شود تا زندگی مامور امنیتی هم تحت‌الشعاع قرار بگیرد.
•نفس گرم: به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و تهیهکنندگی محمود رضوی در26 قسمت 45 دقیقه‌ای، از 24 مرداد
خلاصه داستان: ملیحه خانم، زنی نیکوکار است که بعضی اوقات جلسات اخلاق هم دارد. او و همسرش مرتضی که فروشگاه لوازم کودک دارد، بچه‌ای ندارند، ولی همواره به کودکان بی‌سرپرست کمک می‌کنند. روزی خودرو مرتضی در جاده کاشان واژگون می‌شود و مرتضی به کما می رودو....
شبکه دو
•سریال کره‌ای آقای دکتر به کارگردانی کیم مین سو، کیم جین وو در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای از سوم مرداد هر شب ساعت 23
•سریال کره‌ای بیمارستان مرکزی در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای از 24 مرداد
•سریال ژاپنی خانواده سرآشپز 20 قسمت 45 دقیقه‌ای (در صورت آماده نشدن سریال بیمارستان مرکزی)
شبکه سه
•تنهایی لیلا: به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، از سوم مرداد هر شب ساعت 21
خلاصه داستان: محمد پس از زلزله‌ای که در آن همه خانواد‌ه‌اش را از دست داده، متولی امامزاده‌ای شده است. عشق یک دختر او را در شرایط ویژه‌ای قرار می‌دهد، به‌شکلی که ایمان او به محک امتحان زده می‌شود.
•خانواده آقای سنگی: به کارگردانی شاهد احمدلو و تهیه‌کنندگی فرید شب‌خیز در26 قسمت 45 دقیقه‌ای از 24 مرداد
خلاصه داستان: سریال روایت زندگی سعید سنگی است. پدر سعید که سه دختر دارد، باغچه‌ای را برای هزینه ازدواج آن‌ها باقی گذاشته که سعید به نیت راه‌اندازی مزرعه شتر مرغ، این باغچه را می‌فروشد؛ از طرفی احسان سنگی (نوه عموی سعید سنگی) عاشق سحر (خواهر کوچک سعید) شده و به نیت ازدواج قدم پیش می‌گذارد و....
شبکه پنج
•دودکش: به کارگردانی محمد حسین لطیفی و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای از 27 تیر، هر شب ساعت 20
•سریال کره‌ای دختر امپراتور: در 53 قسمت 45 دقیقه‌ای از اول شهریور
شبکه افق
•وضعیت سفید: به کارگردانی حمید نعمت‌الله و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی تا 15 مرداد
•مای‌داس: به کارگردانی لی چانگ مین و تهیه‌کنندگی کانگ چین هیو در 21 قسمت 45 دقیقه‌ای از 15 مرداد
•در چشم باد: به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مسعود جعفری جوزانی در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای (در صورت آماده نشدن مجموعه خارجی مای‌داس)
شبکه نمایش
•سیاه قشنگ (محصول 1992 - استرالیا): به کارگردانی رایان گلیمور در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19
•بچه‌های کوه آتشفشان (محصول 1979- نیوزلند): به کارگردانی پیتر شارپ در 16 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19
•قهرمان (محصول 2008 - کره جنوبی): به کارگردانی کیم یئونگ جو در 24 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30
•امپراتوری چین (محصول 2010 - چین): به کارگردانی دینگ هی در 52 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30
•آن شرلی (محصول 1985-2000 - کانادا): به کارگردانی کوین سالیوان در 20 قسمت 60 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22
•به‌سوی جنوب (محصول 1994-1999 - کانادا): به کارگردانی پل هاگیز در 40 قسمت 60 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22
برنامه های غیر نمایشی
شبکه یک
گروه اجتماعی
•صبح بخیر ایران: برنامه‌ای با ساختار ترکیبی به‌مدت 100 دقیقه هر روز ساعت 6:30 به‌طور زنده
•سیمای خانواده: برنامه زنده با ساختار ترکیبی به‌مدت 100 دقیقه هر روز ساعت 11
*امشب: برنامه زنده به تهیه‌کنندگی محمدرضا ماندگار در 70 قسمت 90 دقیقه‌ای با اجرای علی ضیاء، دوشنبه تا چهارشنبه ساعت 23:00 با موضوع خانواده و امید
•مناظره: برنامه زنده به تهیه‌کنندگی عبدالله اسکندری با ساختار ترکیبی در 26 قسمت 150 دقیقه‌ای با اجرای مرتضی حیدری، جمعه‌ها ساعت 17
•مثبت17 :برنامه‌ای زنده مثبت 17 با موضوع معرفی جوانان موفق به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی با ساختار ترکیبی در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای از سوم مرداد، شنبه تا چهارشنبه ساعت 18
•خاطره: به تهیه‌کنندگی لعیا عباس میرزایی در 50 قسمت 15 دقیقه‌ای با اجرای لعیا عباس میرزائی پنجشنبه‌ها قبل از خبر 21
•دستپخت: مسابقه دستپخت به تهیه‌کنندگی سیدوحید حسینی در 104 قسمت 50 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها ساعت 20
•کانون: برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی احسان کاوه در 26 قسمت 50 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 20 با موضوع خانواده و مسائل مرتبط با ازدواج و طلاق
•نمای یک: برنامه‌ای زنده به تهیه‌کنندگی علی هنرور در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 30 دقیقه بامداد با موضوع معرفی برنامه‌های شبکه
•تار و پود:برنامه ضبطی به تهیه‌کنندگی مهدی فضائلی در 26 قسمت‌ 35 دقیقه‌ای ساعت 9 صبح در قالب گفت‌وگو درباره مسائل تربیتی کودک و نوجوان
گروه اقتصاد
•مجله اقتصادی:به تهیه‌کنندگی کیوان مدنی در 30 قسمت 50 دقیقه‌ای از نیمه مرداد هر روز ساعت 18
•رودخانه‌های زیستی:مستندی با موضوع‌ محیط زیست به تهیه‌کنندگی محسن حسینا در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای
گروه تأمین برنامه
•آفریقای رام نشده: مستندی در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای؛ شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 15:50
گروه تاریخ و فرهنگ
•ایران فراسو:مستندی با موضوع بررسی تمدن ایرانی ـ اسلامی به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر ولدبیگی در 13 قسمت 35 دقیقه‌ای از هفته دوم مرداد هر روز ساعت 16
شبکه دو
گروه امور اجتماعی
•ثانیه‌ها:مسابقه ثانیه‌ها به تهیه‌کنندگی ابراهیم بهادری در 18 قسمت 55 دقیقه‌ای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 21:35
•دو نگاه، یک واقعیت:مستند ترکیبی به تهیه‌کنندگی محمود احمدی افزادی در 16 قسمت 130دقیقه‌ای دوشنبه و سه‌شنبه ساعت 21
•لیموترش:برنامه‌ای ترکیبی درباره دغدغه‌های مهم اجتماعی به تهیه‌کنندگی فرهاد فخربخش در 18 قسمت 55 دقیقه‌ای چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها ساعت 21
•کوی محبت:برنامه‌ای معارفی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی در 10 قسمت 45دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 18
•خوبی از خودتونه:برنامه گفت‌وگومحور به تهیه‌کنندگی سمیه فراهانی در 27 قسمت 35دقیقه ای سه روز در هفته ساعت 21
•از آسمان:به تهیه‌کنندگی علیرضا خورشیدی‌فر در 10 قسمت 30 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت 19:45با محوریت معرفی خانواده شهدا و پرداختی هنرمندانه به موضوع دفاع مقدس
•شبکه ما (یک برش زندگی):برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی رضا داستانی در 45 قسمت 40دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 که به پخش فیلم و عکس ارسالی مردم متناسب با موضوعات مهم اجتماعی می‌پردازد.
گروه خانواده و فرهنگ
•باران: برنامه‌‌ای با موضوع طرح قرآنی 1449 به تهیه‌کنندگی محمد رفعتی در 60 قسمت 15دقیقه‌ای هر روز ساعت 12:15
•از لاک جیغ تا خدا:مستندی به تهیه‌کنندگی هاشم تفکری بافقی در 20 قسمت20 دقیقه‌ای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 16:15 با موضوع معرفی بانوانی که بر اثر تحول فکری به حجاب روی می‌آورند.
•عصر خانواده: مستندی به تهیه‌کنندگی محمد عبدالرحیمی در 36 قسمت 45دقیقه‌ای شنبه تا سه‌شنبه ساعت 16:15
•ماجرا:برنامه‌ای درباره اتفاقات اجتماعی و فرهنگی جامعه به تهیه‌کنندگی نیما کرمی در 50 قسمت 10دقیقه‌ای
•دستپخت‌های خودمانی:مسابقه‌ آشپزی به تهیه‌کنندگی فریدالدین نیکجو در 16قسمت 35دقیقه‌ای دو روز در هفته ساعت 21:40
•ریحانه:برنامه‌ای ترکیبی با محوریت معرفی بانوان موفق به تهیه‌کنندگی محمد عبدالرحمانی در 8 قسمت 45دقیقه‌ای چهارشنبه‌ها ساعت 16:15
•دایرۀ زندگی:برنامه‌ای با موضوع اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در موضوعات مرتبط با خانواده به تهیه‌کنندگی مریم آهنگری در 26 قسمت 75دقیقه‌ای، سه‌شنبه تا پنجشنبه ساعت 11
•جیوگی:برنامه‌ای با ساختار ترکیبی به تهیه‌کنندگی مهدی بهادران در 26 قسمت 25 دقیقه‌ای، شنبه تا دوشنبه ساعت 19 با موضوع تحلیل دستاوردهای فرهنگی
•زنده باد زندگی:به تهیه‌کنندگی محمدجعفر خسروی در 27 قسمت 75دقیقه‌ای شنبه تا دوشنبه ساعت 23 با موضوعات و ساختار جدید و گفت‌وگو درباره الزامات زندگی سالم
•نیرو به توان دو:مسابقه‌ای با محوریت آموزش همگانی در حوزه کاهش مصرف برق به تهیه‌کنندگی حسین باقری‌طار در 18قسمت 45 دقیقه‌ای شنبه و دوشنبه ساعت 21:40
گروه نهادهای اجتماعی
•ما ایرانی‌ها:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع فرهنگ ایرانی به تهیه‌کنندگی محمدحسین خوشنویس در 9 قسمت 45 دقیقه‌ای، شنبه‌ها ساعت 19
•طبیعت 360 درجه:مستندی به تهیه‌کنندگی پرهام دیباج در 9 قسمت 45 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت18 با موضوع ترویج صیانت از محیط زیست
•نمادو:مستندی گزارشی به تهیه‌کنندگی هادی خدادی در 60 قسمت 10 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20:15 با موضوع‌ فعالیت نهادهای اجتماعی و...
•راه آرامش:برنامه‌ای معارفی با رویکرد سبک زندگی اسلامی به تهیه‌کنندگی محمد رفعتی در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 12:30
•خانۀ خورشید:مستندی با موضوع درک کودکان از مفاهیم دینی به تهیه‌کنندگی سیمافیلم در 13قسمت 30 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ساعت 16:15
گروه کودک و نوجوان
•اون بالاها
برنامه‌ای ترکیبی با هدف آموزش مهارت و ترویج روحیه همکاری و هم‌افزایی به تهیه‌کنندگی لیلا مردانیان در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 9:30‌
•گروه امداد:برنامه نمایشی کودکان با هدف اصلاح الگوی مصرف و پرداختن به موضوعات اجتماعی به تهیه‌کنندگی سوسن کرامتی در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 15:30
•دیده شو:برنامه‌ای نوجوانانه به تهیه‌کنندگی مسعود ساکت‌اف در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 10:30 و 17
•شهر به شهر:مستندی شیرین و جذاب از نوجوانان شهرهای مختلف به تهیه‌کنندگی جواد خانی در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 10:30 و 17:00
محتوای برنامه:
•محله گل و بلبل:برنامه‌ای با حضور پورنگ و با هدف ترویج فرهنگ شهرنشینی و اخلاق شهروندی به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده در 20 قسمت 55 دقیقه‌ای پنجشنبه و جمعه ساعت 19
•همه چیز به تو بستگی داره:برنامه‌ای نوجوانانه با محوریت اوقات فراغت به تهیه‌کنندگی محمدصادق اسدی در 24 قسمت 40 دقیقه‌ای پنجشنبه و جمعه ساعت19
شبکه سه
گروه اجتماعی
•جدول:مسابقه زنده شامگاهی به تهیه‌کنندگی فرهاد ابتدایی در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای
•سیمرغ:مسابقه سیمرغ به تهیه‌کنندگی غلام‌عباس قنبری در 60 قسمت 50 دقیقه‌ای، شامگاه جمعه‌ها
•103:مسابقه 103 به تهیه‌کنندگی حسین فردرو در 50 قسمت 60 دقیقه‌ای، شامگاه شنبه و چهارشنبه
•جادوی صدا:استعدادیابی و آموزش جوانان علاقه‌مند و خوش‌صدا در مسابقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمد حسین حسینخانی در 26 قسمت 60 دقیقه‌ای، شامگاه پنجشنبه
•روی خط:برنامه‌ای با موضوع حقوق شهروندی به تهیه‌کنندگی حسین فریدونی در 52 قسمت 55 دقیقه‌ای، شامگاه پنجشنبه
•مردم چی میگن:برنامه‌ای شاد با حضور میهمانان و کارشناسان در مشاغل مختلف به تهیه‌کنندگی علی زاهدی در 100 قسمت 90 دقیقه‌ای شنبه تا پنج‌شنبه ساعت 16
•تئوری دهم:برنامه ترکیبی به تهیه‌کنندگی میثم بهزادی در 36 قسمت 15 دقیقه‌ای با موضوع معرفی طراحان و مخترعان جوان کشور
•هفت:بررسی سینمای ایران در 26 قسمت 90 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت23:30
•امروز:برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی سید محمد هاشمی‌اصل در 200 قسمت 90 دقیقه‌ای هر روز ساعت 9 با محوریت سبک زندگی و مهارت‌آموزی به زوج‌های جوان
•شب‌های تابستان:برنامه‌ای زنده به تهیه‌کنندگی محمد مناجاتی در 60 قسمت 90 دقیقه‌ای هر شب به‌جز دوشنبه‌ها ساعت22:30 با حضور بازیگران و هنرمندان
•موج شب:گفت‌وگو با مجریان دهه 60 و 70 در 60 قسمت 45دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مهران رسام پنجشنبه‌ها ساعت 22:30
•حالا مردم:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع آسیب‌شناسی برنامه‌های سیما به تهیه‌کنندگی معصومه فرد ‌شاهین در 52 قسمت 60 دقیقه‌ای
•تا انتها:بررسی موضوعات فرهنگی اجتماعی هفته به تهیه‌کنندگی امیرمهرداد خسروی در 52 قسمت 35 دقیقه‌ای، شامگاه سه‌شنبه‌ها
•سه شو:طنز اجتماعی به تهیه‌کنندگی ناصر ابراهیمی در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای، روزهای فرد ساعت 22:30
•صفر تا بی‌نهایت:مستند گزارشی به تهیه‌کنندگی فرشاد شکیبی در 26 قسمت 20 دقیقه‌ای با هدف بیان ناهنجاری‌های ناشی از اعتیاد
•زندگی زیر پوست من:مستند زندگی زیر پوست من به تهیه‌کنندگی بهروز نورانی‌پور در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای روایت زندگی انسان‌هایی‌ است که با وجود محدودیت‌های مالی یا معلولیت‌های جسمی با به عزت نفس به زندگی خود ادامه می‌دهند.
•فیلم سازان جوان:بررسی فیلم‌های کوتاه تولیدی جوانان کشور به تهیه‌کنندگی حسین مدحت، عصرگاه شنبه
گروه ورزش
•آقای گزارشگر:مسابقه آقای گزارشگر به تهیه‌کنندگی نادر کاشانی در 26 قسمت 40 دقیقه‌ای با موضوع رقابت بین گزارشگران ورزش‌های کشتی، والیبال و بسکتبال
•رزم و نما:رقابت برترین گروه‌های نمایشی رزمی کشور به تهیه‌کنندگی کوروش سروش در 17 قسمت 30 دقیقه‌ای، عصرگاه پنج‌شنبه
•صفر تا صد:مسابقه‌ای با محوریت ورزش‌های موتورسواری و اتومبیل‌رانی به تهیه‌کنندگی محمودرضا رضایی در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای، عصرگاه جمعه
•صد:برنامه ترکیبی به تهیه‌کنندگی ناصر حق‌بین در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای با حضور کارشناسان و مسئولان ورزشی، شامگاه پنجشنبه
گروه معارف اسلامی
•پله هشتم:مسابقه زنده به تهیه‌کنندگی محمد محمدیان در 60 قسمت 30 دقیقه‌ای شنبه تا پنجشنبه، ساعت12
گروه تأمین برنامه
•با طراوت:برنامه ترکیبی با موضوع ورزش همگانی و باستانی به تهیه‌کنندگی مهدی صالحی در 90 قسمت 75 دقیقه‌ای شنبه تا پنج‌شنبه، ساعت 7
•جشنواره فیلم‌های سینمایی:پخش فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی در جشنواره فیلم‌های سینمایی، هر بامداد ساعت 24
شبکه چهار
گروه دانش
•بر بال اندیشه:مستند گزارشی در قالب گفت‌وگو با استادان و چهره‌های ماندگار به تهیه‌کنندگی عباس یاربی در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 19:30
•هزار تو:مستندی با هدف ترویج گفتمان علمی به تهیه‌کنندگی مهدی غفاری در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت 20:30
گروه تاریخ
•هر شب یک مستند:واکاوی مقاطع تاریخ ‌معاصر کشور به تهیه‌کنندگی رسول لطفی در 50 قسمت 6 دقیقه‌ای در فواصل مختلف روز با سه‌بار پخش
•چهره‌ها:مستندی از زندگی چهره‌های برجسته علمی و فرهنگی کشور در 100 قسمت 45 دقیقه‌ای چهارشنبه تا جمعه ساعت 23
•غرب‌شناسی:بررسی سیر اندیشه‌ها و جریان‌های فکری غرب در 26 قسمت 45 دقیقه‌ای، پنج‌شنبه و جمعه ساعت 24
•چهار شب:برنامه‌ای گفت‌وگومحور با مباحث هنری، ادبی، اندیشه‌ای و اجتماعی به تهیه‌کنندگی احسان نیلی در 32 قسمت 75 دقیقه‌ای، شنبه تا سه‌شنبه ساعت 23
گروه فرهنگ و اندیشه
•درس گفتارها:مباحثه استادان رشته‌های مختلف علوم انسانی و هنر درباره موضوعات تخصصی در 26 قسمت 28 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مهدی پوربلاسی، شنبه تا چهارشنبه ساعت 17
•دیدار:دیدار شبانه با اهالی علم و فرهنگ به تهیه‌کنندگی جعفر فریدزاده در 100 قسمت 30 دقیقه‌ای، چهارشنبه تا جمعه ساعت 23
گروه مستند
•نگاه نو:نقد و بررسی مستندهای سیاسی معروف دنیا به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله ذولفقاری در 26 قسمت 75 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت20:30
گروه ادب و هنر
•شبی با تئاتر:30 دقیقه تحلیل تئاتر و 90 دقیقه نمایش تئاتر به تهیه‌کنندگی بابک میرزایی در 100 قسمت 120دقیقه‌ای پنج شنبه و جمعه ساعت 24
گروه تامین برنامه
•آب و رنگ:آموزش تکنیک‌های نقاشی آبرنگ با کارشناسی استاد محمود سمندریان
•و هنری دیگر:به نمایش گذاشتن آثار نقاشی گچ و پاستل سعید پناه زاده و نمایش طبیعت ایران به کارگردانی و تهیه‌کنندگی شهروز خلیل مقدم در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای
•جشنواره فیلم‌های سینمایی:پخش فیلم‌های سینمایی جهان، هر روز ساعت 11
•مستند چهار:مجله‌ای تصویری با موضوع نمایش و نقد فیلم‌های مستند به تهیه‌کنندگی محمد حمیدی
•چهارسوی علم
نمایش آخرین دستاوردهای جهان درباره مسائل علمی و فنی
شبکه پنج
گروه اقتصاد و توسعه
•اقتصاد ایران
بررسی موضوعات اقتصادی با حضور کارشناسان به تهیه‌کنندگی محسن رفیعی در 120 قسمت 45 دقیقه‌ای، سه شب در هفته ساعت 19
•مثبت و منفی پنج
برنامه ترکیبی با رویکرد اقتصادی به تهیه‌کنندگی حمید رحیمی نادی در 64 قسمت 90 دقیقه‌ای، دو شب در هفته ساعت 21
•روزآمد
برنامه ترکیبی با موضوع مدیریت هزینه های خانواده به تهیه‌کنندگی امیرحسین خرمشاهی در 150 قسمت 90 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 9:45
گروه اقتصاد و جامعه
•اقتصاد روز
انعکاس مسائل اقتصادی روز کشور در 60 قسمت 10 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی ابوالفضل اتراکی
•ایرانشهر
گزارش‌ها و تحلیل‌های اقتصادی به تهیه‌کنندگی محمد قنبری در 36 قسمت 70 دقیقه‌ای، سه‌ شب در هفته ساعت 21:15
•توقف ممنوع
گزارش‌های مستند همراه با گفت‌وگو و بحث‌های تبیینی به تهیه‌کنندگی پیام تیرانداز در 26 قسمت 120دقیقه‌ای، ساعت 21:30
•خط پنج
تبیین مبانی اقتصادی نظام جمهوری اسلامی در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی محمود احمدی‌افزادی، ساعت22
•خانه آرام من
مدیریت اقتصاد خانواده به تهیه‌کنندگی علی خسروی در 26 قسمت 60 دقیقه‌ای، ساعت19
گروه معاونت خبر
•رو در رو
مناظره اقتصادی در 36 قسمت 90 دقیقه‌ای ساعت 21:15
شبکه آموزش
گروه مهارت‌های تخصصی و عمومی
•صبحی‌دیگر
برنامه‌ای صبحگاهی ویژه خانواده به تهیه‌کنندگی رامین موسوی ملکی در 50 قسمت 100دقیقه‌ای، هر روز ساعت 9:15
•حریم مهرورزی
آموزش مهارت‌های ارتباط کلامی در خانواده و زندگی زناشویی در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای
•می توانیم
مهارت‌آموزی با وسایل ساده در 50 قسمت 25 دقیقه‌ای
•قند پهلو
مسابقه قند پهلو به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی در 30 قسمت 45 دقیقه‌ای
•رادیکال هفت
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی نورزی آزاد در 52 قسمت 20 دقیقه‌ای با موضوع IT
•سفید
آموزش هنرهای تجسمی در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای هر شب ساعت 23:50 به تهیه‌کنندگی سعید بشیری
گروه آموزش عمومی
•دکتر سلام
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی المان مرغوب‌نیا در 50 قسمت 50 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 13:15
•بر خط
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی لواسانی در 120 قسمت 40 دقیقه‌ای با موضوع آموزش IT
•مشاور
آموزش مهارت‌های زندگی به تهیه‌کنندگی مجید قره‌گوزلو در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 15
•گل آموز
برنامه‌ای آموزشی کودکان به تهیه‌کنندگی سارا روستاپور در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای هر روز ساعت 14
•آبی مثل تو
برنامه‌ای آموزشی نوجوانان به تهیه‌کنندگی نوید محمودی در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای
گروه آموزش رسمی
•سرزمین دانش
مسابقه‌ای به تهیه‌کنندگی محسن حسینی در 50 قسمت 25 دقیقه‌ای
•مشاعره (چکامه)
مسابقه‌ای به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر در 120 قسمت 40 دقیقه‌ای
•پرسشگر
پیگیری میزان تحقق سند تحول آموزش و پرورش در 40 قسمت 20 دقیقه‌ای
•بخوانیم / بنویسیم
برنامه‌ای ترکیبی با محوریت آموزش نوسوادان و بی‌سوادان به تهیه‌کنندگی رویا جدیدی در 150قسمت 20 دقیقه‌ای
شبکه قرآن
گروه علوم قرآنی
•نفس صبح
برنامه‌ای قرآنی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی و عمار فرحزادی در 90 قسمت 70 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 7
•یاد خدا
برنامه‌ای گفت‌وگومحور با موضوع سبک زندگی دینی به تهیه‌کنندگی مهدی حسین‌زاده در 90 قسمت 50 دقیقه‌ای، هر روز ساعت19
•بینات
برنامه‌ای گفت‌وگومحور به تهیه‌کنندگی سید فرهاد مجتهدی در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 22
•برکت
مستندی با موضوع وقف و صدقه به تهیه‌کنندگی سیدحسین موسوی در 26 قسمت 28 دقیقه‌ای، هر روز ساعت 7
گروه آموزش
•به وقت خانواده
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی نوید محمودی در 90 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 10:45
با هدف القای مفاهیم قرآنی در زمینه خانواده با استفاده از نمایش
•به وقت نوجوونی
برنامه‌ای ترکیبی با موضوع آموزش مفاهیم قرآنی به تهیه‌کنندگی رحمان حاصلی در 90 قسمت 28 دقیقه‌ای روزانه ساعت 16:30
•1449
برنامه‌ای زنده و ضبطی به تهیه‌کنندگی ایمان رضوانی‌نیا در 90 قسمت 120دقیقه‌ای روزانه ساعت17
با موضوع حفظ سوره یس
گروه محافل و مسابقات
•ِاسراء
مسابقه‌ای قرآنی اِسراء به تهیه‌کنندگی علی اکرمی در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه تا چهارشنبه ساعت 21
•فردوس
مسابقه‌ای تلفنی به تهیه‌کنندگی محمدهادی مجتهدی در 90 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18
•روزنه
پوشش رویدادهای معارفی و قرآنی کشور به تهیه‌کنندگی بهزاد عامری در 120 قسمت 5 دقیقه‌ای
گروه تلاوت و نغمات دینی
•سراج
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی مرتضی طمقاییل در 90 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه و دوشنبه ساعت 23
با موضوع تحلیل تلاوت استادان قرآن کریم
•ستاره ها
برنامه‌ای ترکیبی ستاره‌ها در 52 قسمت 43 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی رحمان حاصلی هر روز ساعت 18
•بشری
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی محمد سلیمی در 26 قسمت 116دقیقه‌ای هر روز ساعت 10با حضور چهره‌های شاخص در حوزه‌های مختلف نغمات دینی
شبکه مستند
گروه تولید
•راه ناتمام (قهرمانان المپیک)
مستندی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی محمد قاسمی در پنج قسمت 20 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت 21:30
با هدف معرفی قهرمانان ورزشی قدیمی که در مسابقات المپیک مدال‌آورده‌اند.
•راز کوهستان
به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سلیمان خادمی در چهار قسمت 20 دقیقه‌ای یکشنبه ها ساعت 21 با موضوع معرفی طبیعت کردستان
•تهران مدرن
مستندی با موضوع جذابیت‌های تهران مدرن به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان سیوف جهرمی در یک قسمت 70 دقیقه‌ای
•مستند «ترین‌ها»
به تهیه‌کنندگی رامین موسوی‌ملکی در سه قسمت 15 دقیقه‌ای هر هفته ساعت 20 در مورد جانباز جنگ تحمیلی (حاج آقا برخورداری که بیش از دو هزار ترکش در بدنش دارد)، معلم مریوانی و فردی که در بالاترین نقطه برج میلاد مشغول کار است.
•انسان در طبیعت
مستندی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهروز مفید در یک قسمت 60 دقیقه‌ای با موضوع ضرورت توجه به طبیعت در زندگی انسان‌ها
•کوثر
معرفی زنان پرتلاش در عرصه‌های مختلف به تهیه‌کنندگی حمیدرضا هوشمند و کارگردانی آزاده آریامنش در 1 قسمت 15 دقیقه‌ای
•سینمای جوان
مستندی سینمایی به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوان در 10 قسمت 60 دقیقه‌ای هفتگی ساعت 23
•دریچه
معرفی برترین مستندهای ایران و جهان به تهیه‌کنندگی و کارگردانی زهرا کشاورزی در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 23
•ایران
معرفی جذابیت‌های گردشگری استان‌ها به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد قاسمی در 26 قسمت 30 دقیقه‌ای سه روز در هفته ساعت 21:30
•دوربین مستند
مستندی به تهیه‌کنندگی سعید رسولی در 26 قسمت 5 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18 با موضوع بررسی مسائل اجتماعی، فرهنگی و هنری روز ایران
•نردبان
آموزش مستندسازی به مخاطبان غیرحرفه‌ای به تهیه‌کنندگی الهام عادلی و کارگردانی عماد خدابخش در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت18
شبکه جام جم
گروه اجتماعی
•شب شرقی 1
برنامه‌ای زنده ترکیبی به تهیه‌کنندگی امیرعباس حدسنی در 47 قسمت 75 دقیقه‌ای دوشنبه تا جمعه ساعت 22:30 با محوریت علم و فناوری، سرگرمی و تفریح و...
•شب شرقی 2
سفر به استان های مختلف در مستندی گزارشی به تهیه‌کنندگی علی هشامی در 20 قسمت 75 دقیقه‌ای شنبه و یکشنبه ساعت 22:30
•خانه مهر
برنامه‌ای زنده و ترکیبی به تهیه‌کنندگی ناصر میردامادی در 90 قسمت 57 دقیقه ای هر روز ساعت 20:30 با بخش‌های متنوع آشپزی، پزشکی، هنری، خانواده و...
گروه فرهنگ و ادب و هنر
•ارغوان1
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی مسعود میرزایی در 24 قسمت 57 دقیقه‌ای شنبه و یک‌شنبه ساعت 1:30 بامداد
با موضوع سینما، موسیقی و تئاتر
•ارغوان2
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی علی شعبانی در 24 قسمت 57 دقیقه‌ای دوشنبه و سه‌شنبه ساعت1:30 بامداد با موضوعات ادبی، تاریخی و هنری
•ارغوان3
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی فرهاد رضایی در 12 قسمت 57 دقیقه‌ای ساعت 1:30 بامداد با هدف معرفی
رویدادهای فرهنگی کشور شامل همایش‌ها، سمینارها، نشست‌های ادبی و...
گروه معارف اسلامی
•روشنا
برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی مهدی حسین‌زاده در 90 قسمت 45 دقیقه‌ای هر روز ساعت 18:45با موضوع احکام، قرآن و زندگی، تاریخ اسلام، خانواده و...
•شهر خورشید
برنامه‌ای به تهیه‌کنندگی محسن افکاری در 30 قسمت 30 دقیقه‌ای که در آن، شهر مشهد مقدس از دیدگاه سیاحتی و زیارتی به تصویر کشیده می‌شود.
گروه تولیدات بین الملل
•همراه ایرانیان
نمایش زندگی ایرانیان مقیم خارج از کشور در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی و هنری به تهیه‌کنندگی حسین شهباززاده در 26 قسمت 50 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت20
•هموطن سلام (ایتالیا)
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی مهدی قائمی در 13 قسمت 60 دقیقه‌ای شنبه‌ها ساعت 20 با هدف نمایش زندگی ایرانیان مقیم ایتالیا
•با ایرانیان
مستندی گزارشی با هف معرفی ایرانیان موفق مقیم خارج از کشور در عرصه های علمی، اجتماعی و هنری
به تهیه‌کنندگی ابوالفضل ولی‌زاده در 9 قسمت 30 دقیقه‌ای، جمعه‌ها ساعت 20
گروه اداره کل اخبار جام جم
•کنکاش
انعکاس رویدادهای سیاسی کشور و منطقه برای ایرانیان خارج از کشور در ساختاری ترکیبی به تهیه‌کنندگی احسان ابوالحسنی در 13 قسمت 50 دقیقه‌ای سه‌شنبه‌ها ساعت 21:25
شبکه نمایش
گروه تأمین برنامه
•سینما کلاسیک
تحلیل و نمایش فیلم‌های برتر کلاسیک به تهیه‌کنندگی یاسر نامی در 100قسمت 120دقیقه‌ای هر روز ساعت 1:30
•سینما 16
برنامه‌ای ترکیبی در 40 قسمت 15دقیقه‌ای هر روز ساعت16 با موضوع معرفی فیلم‌های کوتاه 16 میلیمتری از کارگردانان مشهور جهان
•سینمایش
برنامه‌ای گزارشی درباره فیلم‌های درحال اکران سینمای ایرانی به تهیه‌کنندگی محمد محمودی در 26 قسمت 20 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 22:40
گروه تولید برنامه
•ستاره بیست
مسابقه استعدادیابی در زمینه بازیگری به تهیه‌کنندگی رامین نواب‌پور در 100 قسمت 75 دقیقه‌ای پنجشنبه‌ها ساعت 20
•ویژه‌برنامه دوبله
گزارشی از دوبله فیلم‌ها و سریال‌های جدید خارجی شبکه نمایش در 13قسمت 30 دقیقه‌ای
شبکه سلامت
گروه تغذیه
•نبض زندگی
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی شاهسوند در 52 قسمت 70 دقیقه‌ای با موضوع سلامت جنسی
•گوشه عافیت (فردا دیر است)
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی شکیبی در 52 قسمت 70 دقیقه‌ای با موضوع روش‌های پیشگیری و درمان اعتیاد
•مواد لازم
اصلاح سبک زندگی در حوزه تغذیه‌ در ساختاری ترکیبی به تهیه‌کنندگی صفاریان‌پور در 52 قسمت 30 دقیقه‌ای
•گزارش سلامت
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی کریم ‌یزدی در 100 قسمت 15 دقیقه‌ای با موضوع انعکاس فعالیت‌های حوزه سلامت
•سلامت
مسابقه‌ای به تهیه‌کنندگی محسن کرمی در 100 قسمت 30 دقیقه‌ای هر روز ساعت18
با هدف آموزش سلامت جسمی و روانی
گروه بهداشت و درمان
•ضربان ما
برنامه‌ای آموزشی در خصوص انواع بیماری‌ها، درمان و پیشگیری و سبک زندگی به تهیه‌کنندگی رحیمی در 100 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت16
•ذره‌بین (در حاشیه)
گفت‌وگو با مسئولان حوزه سلامت و بهداشت به تهیه‌کنندگی خلیفه سلطان در 100 قسمت 60 دقیقه‌ای هر روز ساعت22
•بادبان‌ها را بکشید
برنامه‌ای ترکیبی با موضوع جمعیت و خانواده به تهیه‌کنندگی صفاریان‌پور در 52 قسمت 45 دقیقه‌ای
•خانه سلامت
برنامه‌ای ترکیبی با موضوع تغذیه سالم به تهیه‌کنندگی آجرلو در 130 قسمت 60 دقیقه‌ای
•مادر، کودک، تندرستی
برنامه‌ای آموزشی درخصوص بیماری‌های مادران و کودکان به تهیه‌کنندگی حیدری در 100 قسمت 70 دقیقه‌ای هر روز ساعت 11
گروه تأمین
•ژنتیک
برنامه‌ای ترکیبی در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای درباره مسائل مربوط به ژنتیک و مهندسی آن
•میکروسکوپ
گفت‌وگوی تخصصی با پزشکان درباره امراض مختلف‌در 10 قسمت 40 دقیقه‌ای
•بزرگان عرصه سلامت
برنامه ترکیبی درباره نخبگان حوزه سلامت بزرگان در 7 قسمت 50 دقیقه‌ای
•پزشکی
معرفی روش‌های نوین درمان در 150 قسمت 10 دقیقه‌ای
•ایدز
مستندی تک قسمتی 50 دقیقه‌ای درباره بیماری ایدز
•هیولاهای ذره‌بینی
مستندی درباره موجودات ذره‌بینی در 5 قسمت 20 دقیقه‌ای
•آناتومی بدن
انیمیشنی آموزشی در 15 قسمت 10 دقیقه‌ای برای کودکان و نوجوان
شبکه نسیم
گروه تولید برنامه
•هاونگ
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی رامین کرم‌یزدی در 120 قسمت 20 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20 در قالب
نمایش عکس¬های خنده¬دار وجالب، بخش تریبون خنده و...
•خندوانه
برنامه‌ای با هدف ترویج نشاط در جامعه با تمرکز بر خنده و مهارت خندیدن به تهیه‌کنندگی جواد فرحانی در 150 قسمت 70 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22
•نسیم مهارت 2
تیزرهای نسیم مهارت به تهیه‌کنندگی امید نجیب زاده در 50 قسمت 4 دقیقه‌ای روزانه ساعت 21:55
محتوای برنامه: محور اصلی طرح آموزش صحیح مادران برای نگهداری از فرزندان نوزادشان می باشد. این برنامه علاوه بر آموزش صحیح به مادران می تواند با توجه به ساختار لطیف و جذابش مشوقی باشد برای زوجین جوان جهت بچه دار شدنشان.
•حرف تو حرف
مسابقه‌ای به تهیه‌کنندگی حسین فردرو در 100 قسمت 45 دقیقه ای ساعت
محتوای برنامه: بازی با حروف و کلمات شبیه مسابقات جدول
•دست به نقد
برنامه‌ای ترکیبی- نمایشی به تهیه‌کنندگی شهاب عباسی در 90 قسمت 25 دقیقه‌ای هر روز ساعت 21
شامل آیتم‌های نمایشی که به نقد ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌پردازد.
•بی‌سیم
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی آرمین قاسم‌زاده در 52 قسمت 25 دقیقه‌ای که هر هفته یک پرونده با موضوع سبک زندگی دیجیتال در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.
•شب‌های کمدی
جنگی تلویزیونی با حضور تماشاچیان به تهیه‌کنندگی هاشم رضایت و حمید رحیمی نادی در 52 قسمت 75 دقیقه‌ای
•نسیم دانش
نمایش آزمایش‌ها و پدیده‌های فیزیکی و شیمیایی در ساختاری ترکیبی به تهیه‌کنندگی حازم فری پور در 20 قسمت 7 دقیقه‌ای
شبکه افق
گروه برنامه تلویزیونی
•قرار
برنامه‌ای ترکیبی درباره موضوعات اجتماعی و معارفی به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی و مهدی خداوردیان در 90 قسمت 56 دقیقه‌ای هر روز ساعت 20
•پنجره
مجله‌ای ادبی ـ هنری به تهیه‌کنندگی رضا خوشدل‌راد در 26 قسمت 78 دقیقه‌ای دوشنبه‌ها ساعت 18
•عصرانه
مرور روزانه سایت‌ها و مطبوعات در برنامه ترکیبی به تهیه‌کنندگی یاسر قدسی در 90 قسمت 26 دقیقه‌ای هر روز ساعت 19:30
•افقاتور
پرداخت کاریکاتوری به موضوعات اجتماعی در قالبی ترکیبی به تهیه‌کنندگی فرشاد در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای سه‌شنبه‌ها ساعت 17
•در جریان
برنامه ترکیبی با موضوع بررسی تهدیدهای جمعیتی کشور به تهیه‌کنندگی روح الله رحیمی در 26 قسمت 42 دقیقه‌ای ساعت 19
•هوای تازه
برنامه‌ای ترکیبی با هدف حفظ محیط زیست به تهیه‌کنندگی علی وفایی زاده با اجرای محمدعلی الله‌قلی و افشین زارعی در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای جمعه‌ها ساعت 20
•ناهار فامیلی
برنامه‌ای ترکیبی به تهیه‌کنندگی بلال الفت در 52 قسمت 26 دقیقه‌ای یکشنبه‌ها ساعت21 با هدف آشنایی با سبک زندگی اقوام مختلف کشور
•یک کار خوب
برنامه‌ای با موضوع کارآفرینی به تهیه‌کنندگی محمد ساسان در 13قسمت 26 دقیقه‌ای، ساعت 19
•شاهد عینی 3
گفت‌وگو با شاهدان عینی وقایع مهم انقلاب اسلامی به تهیه‌کنندگی محمد ماندگاران در 26 قسمت 26 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت 19
•بزرگراه همت
برنامه‌ای ترکیبی با موضوع معرفی فعالیت‌های فرهنگی کشور به تهیه‌کنندگی نوروز صالحیان در 13 قسمت 42 دقیقه‌ای
•چوب‌خط
برنامه‌ای با تمرکز بر اقتصاد مقاومتی به تهیه‌کنندگی علی مروی در 26 قسمت 78 دقیقه‌ای، یکشنبه‌ها ساعت 21
گروه مستند
•سرزمین نخبگان
معرفی نخبگان ایرانی در مستندی به تهیه‌کنندگی محمدعلی فارسی در 15قسمت 40 دقیقه‌ای، پنجشنبه‌ها ساعت17
•پازل
مستندی با موضوع دستاوردهای علمی به تهیه‌کنندگی روح‌الله رحیمی در 13قسمت 26 دقیقه‌ای، یکشنبه‌ها ساعت17
شبکه ورزش
•جشنواره 90 شبی مستندهای ورزشی
مستندهای برتر ورزشی تولید سال 2010 تا 2015 در 90 قسمت، از شنبه تا پنجشنبه ساعت 23
•مستند «انسان و صخره»
مستندی 15 قسمتی درباره ورزش کوهنوردی و صخره‌نوردی، جمعه‌شب‌ها ساعت23
•بازپخش بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل (باشگاه خبرنگاران)
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها