jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۸۱۸۳۲۷ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۲۴

شبکه های یک، دو، سه و پنج سیما پس از ماه رمضان مخاطبانشان را به تماشای مجموعه های دیدنی دعوت می کنند.

شب های تابستان با مجموعه های جدید سیما

سریال های تعبیر وارونه یک رویا از شبکه یک سیما، آقای دکتر از شبکه دو سیما، تنهایی لیلا از شبکه سه سیما و«دودکش و دختر امپراطور از شبکه پنج سیما، روی آنتن می روند.

شبکه یک

مجموعه تلویزیونی تعبیر وارونه یک رویا به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه کنندگی سیدکمال طباطبایی، محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است که از روز شنبه سوم مرداد ساعت 22 از این شبکه پخش خواهد شد.

این سریال در 30 قسمت 45 دقیقه ای تهیه و تولید شده و از شنبه تا چهارشنبه هر هفته پخش می شود. این مجموعه هم اکنون در مراحل پایانی تصویربرداری قرار دارد و تصویربرداری آن تا دهم مرداد به اتمام خواهد رسید.

تعبیر وارونه یک رویا یک روایت جاسوسی است که فیلمنامه آن بر مبنای اطلاعات واقعی و ماجراهای اتفاق افتاده در ایران، بدون اغراق در شخصیت پردازی ها و فقط با اضافه کردن تعلیق داستانی و روابط خانوادگی قهرمانان قصه و حتی قهرمانان خارجی داستان نوشته شده است.

در این سریال، ملودرام و فضای جاسوسی با هم ادغام شده اند و در عین حال، این مجموعه روایتگر یک ماجرای عاشقانه تلخ هم هست.

امیر جعفری، پانته آ بهرام، داریوش ارجمند، فرهاد قائمیان، قاسم زارع، فرزین صابونی، الهام کردا، نیما نادری، نگار عابدی، آزاده سدیری، صفا آقاجانی، علی صالحی، کریم امینی، ابراهیم عزیزی، نیلوفر شهیدی، دانیال حسین زاده، ستاره حسینی، سهیل ساعی و ساناز حاذق سا، بازیگران ایرانی این مجموعه هستند.

شبکه دو سیما

مجموعه خارجی جدیدی به نام آقای دکتر به کارگردانی کیم مین سو، کیم جین وو برای بینندگان شبکه دو دوبله شده است؛ این مجموعه از 3 مرداد هر شب ساعت 23 پخش می شود.

این سریال داستان مرد جوانی به نام پارک شی اون است که مبتلا به اوتیسم می باشد. کسی که برای اینکه یه جراح کودکان شود بر موانع غلبه می کند. او یک متخصص اطفال است که علی رغم ناتوانی پیشرفته اش یک پزشک نابغه است؛ ولی در زندگیش دچار مشکلات دیگری مانند برقراری ارتباط اجتماعی می باشد. در این میان، چا یون سئو که به عنوان بهترین پزشک اطفال شناخته می شود، مکررا خود را در برابر او می بیند.

شبکه سه سیما

تنهایی لیلا با پایان یافتن مجموعه تلویزیونی دردسرهای عظیم 2 از 3 مرداد ساعت 21 روی آنتن شبکه 3 می رود.

در خلاصه داستان تنهایی لیلا آمده است: محمد پس از زلزله ای که در آن همه خانواد ه اش را از دست داده، متولی امامزاده ای شده است. عشق یک دختر او را در شرایط ویژه ای قرار می دهد، به شکلی که ایمان او در محک امتحان قرار می گیرد.

مینا ساداتی، بهروز شعیبی، اکبر زنجان پور، حسن پورشیرازی، آفرین عبیسی، نسرین مقانلو، برزو ارجمند، رضا رویگری، سعید داخ، بهادر زمانی، علی صالحی و... با حضور سام قریبیان و اندیشه فولادوند از جمله بازیگران این سریال هستند.

شبکه پنج سیما

سریال دود کش» به کارگردانی محمدحسین لطیفی، پر مخاطب ترین مجموعه نمایشی ماه مبارک رمضان 1392 از روز عید سعید فطر، به روی آنتن شبکه پنج سیما رفته است.

دودکش درباره دو خانواده است که زندگی ساده ای دارند و یک قالیشویی را اداره می کنند، اما هر بار ماجراها و مسایلی برای آنها اتفاق می افتد که داستان این سریال 26 قسمتی را تشکیل می دهد و بازیگرانی چون هومن برق نورد، بهنام تشکر، امیرحسین رستمی، سیما تیرانداز، نگار عابدی، الناز حبیبی، جواد عزتی، محمدرضا شیرخانلو، یاس نوروزی، رونیکا محمدی، شهین تسلیمی، نصرت میرعظیمی، سید رضا حسینی نوید خداشناس در آن ایفای نقش می کنند.

شبکه پنج سیما به جز سریال دود کش که در مرداد ماه پخش خواهد شد، سریال دختر امپراطور که از مجموعه های نمایشی جذاب کره ای است نیز از اول شهریور تا قبل از ماه محرم در 52 قسمت 50 دقیقه ای پخش خواهد کرد.

اعلام برنامه های جدید شبکه یک در تابستان

شبکه یک سیما با برنامه های جدیدی به استقبال تابستان می رود.

برنامه های مثبت 17، تاروپود، نمای یک، مجله اقتصادی، دستپخت، ایران فراسو، رودخانه های زیستی وآفریقای رام نشده برنامه هایی جدیدی هستند که از بعد ماه مبارک رمضان به روی آنتن شبکه یک می رود.

برنامه مثبت 17 برنامه ای است که از سوم مرداد و بصورت زنده به روی آنتن می رود؛ این برنامه ترکیبی به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی و اجرای نجمه جودکی از شنبه تا چهارشنبه پخش می شود.

در این برنامه جوانان موفق و کارآفرین به همراه خانواده هایشان حضور می یابند. این برنامه که جایگزین برنامه شهرآورد شده است، فضایی شاد و جوانانه دارد که درآن علاوه برگفتگو با جوانان موفق، کلیپ، نماهنگ و مستندهای گزارشی نیز پخش می شود؛ در هر برنامه هم یک کارشناس مرتبط با موضوع به استودیو خواهد آمد.

تارو پود به تهیه کنندگی مهدی فضایلی، کاری است از گروه اجتماعی شبکه یک که درباره مسایل تربیتی کودکان و نوجوانان حرف می زند.

اسباب بازی و سن بلوغ از محورهای این برنامه است. در این برنامه تولیدی همچنین ضمن گفتگو با هنرمندان، خاطرات آنها از دوران نوجوانی بازگو می شود.

اجرای این برنامه بر عهده سونیا پوریامین است که در 26 قسمت 35 دقیقه ای از هفته آینده و بصورت یک بار پخش در هفته به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه نمای یک از دیگر برنامه های جدید شبکه یک است که علی هنرور آنرا تهیه می کند.

نمای یک که به زودی پخش آن آغاز می شود برنامه ای است که پنج شنبه ها بعد از سینما یک بطور زنده پخش می شود.

این برنامه که برنامه ای تعاملی با مخاطبان خواهد بود مروری بر برنامه های جاری شبکه در هفته آینده و هفته ای که گذشت دارد و طی آن تهیه کنندگان و کارگردانان برنامه ها به برنامه می آیند و درباره موضوع برنامه و مهمانان آن در هفته آینده صحبت می کنند.

در این برنامه بینندگان می توانند اشکالاتی را که در برنامه ها در هفته گذشته مشاهده کردند شامل اشکالات زیرنویس ها و تپق های مجریان از طریق پل های ارتباطی برای برنامه ارسال کنند. حضور در پشت صحنه برنامه های درحال پخش و نوستالژی شبکه یک در دهه 60 و 70 از دیگر بخش های برنامه نمای یک خواهد بود.

برای دوستداران مستندهای تاریخ تمدن اسلام هم برنامه ایران فراسو آماده پخش شده است؛ تهیه کننده این مستند علی اکبر ولدبیگی است که در طول چهار سال آن را تولید کرده است.

مستند ایران فراسو در 13 قسمت 35 دقیقه ای به بررسی آثار تاریخ تمدن ایران از هزاره سوم قبل از میلاد تا قرن 15 میلادی می پردازد.

در این مستند، تمدن اسلامی و نقش معماری اسلامی در کشورهای ایران، سوریه، ترکیه و ترکمنستان روایت شده است. ایرن فراسو از هفته دوم مرداد هر روز پخش خواهد شد.

مجله اقتصادی هم از دیگر برنامه های جدید شبکه یک است که از نیمه مرداد ماه به روی آنتن می رود. این برنامه محصول گروه اقتصادی شبکه یک است که به موضوع اقتصاد مقاومتی و علم و فن آوری می پردازد. این برنامه روزانه و به صورت زنده پخش می شود.

همچنین از شهریور ماه مسابقه آشپزی دستپخت پخش می شود؛ این برنامه تولیدی کار گروه اجتماعی شبکه یک است که سید وحید حسینی تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

در هر برنامه 9 شرکت کننده حضور خواهد داشت که انتخاب شرکت کنندگان از بین مردم و با فراخوان انجام می شود. استفاده بهینه از انرژی و صرفه جویی در مصرف آب از ملاک های انتخاب فرد برنده در مسابقه است.

مستند رودخانه های زیستی نام برنامه دیگری است که به تهیه کنندگی محسن حسینا در هفت قسمت 30 دقیقه ای تولید شده که به صورت هفتگی پخش می شود؛ این برنامه درباره محیط زیست ایران است و از اهمیت آب در کشور سخن می گوید.

و مستند خارجی آفریقای رام نشده از دیگر برنامه های جدید شبکه یک است که در آن طبیعت آفریقا و حیات وحش آن به تصویر کشیده می شود. پخش این مستند به زودی آغاز می شود و هر روز به غیر از جمعه ها به روی آنتن می رود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر