jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۳۲ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

با هدف تامین نیاز اسکان و تامین انرژی با استفاده از انرژی باد و دیگر انرژی‌های طبیعی، یک آسمان‌خراش زیست‌محیطی در مالزی در حال طراحی است که با جمع‌آوری آب باران و نور خورشید، انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

به گزارش ایسنا، آسمان‌خراش EcoSky living center در کوالالامپور مالزی نه فقط به‌دلیل استفاده از شیوه‌های فوق، بلکه به‌سبب ساختار مقاوم و شیوه‌های نگهداری آن قابل توجه است. این پروژه شامل سه برج مسکونی است و ساختمان مرکزی آن «قلب سبز» این پروژه نام دارد. برج مرکزی قرار است از صد واحد مغازه، سالن غذاخوری و امکانات سرگرمی و تفریحی برخوردار شود. محوطه ورودی و حیاط آن نیز برای باغ و بوستان طراحی شده که با استفاده از کود کمپوست و استخر بازتابنده، بارور می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این ساختمان سیستم جمع‌آوری آب باران برای آبیاری است. حتی زندگی در خارج از ساختمان مرکزی نیز برای ساکنان بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این سه برج مسکونی به یک استخر 50متری، استخربازی کودکان، محوطه بازی بچه‌ها در کنار یک پنت‌هاوس و باغ‌ مجهز خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر